You Shall Not Sleep / No dormirás (2018)

no_dormirasSeniai bežiūrėjom kažkokį filmą. Buvau radęs šį filmą prieš porą mėnesių ir pagaliau pažiūrėjom šįvakar. Taigi dar vienas neblogas ispanų siaubiakas į kolekciją.

Spoiler alert.

 

Mano vertinimas 3.5/5

 

 

 

Tiesą pasakius, iš pirmo karto aš šio filmo nesupratau. Galbūt todėl, kad buvau nesusikaupęs, galbūt šiaip protelio mažiau pasidarė. Arba viskas tiesiog buvo paprasčiau, nei atrodė. Žinot, būna, kad filme kažkas vyksta ir galvoji, kad negali viskas būti taip paprastai, todėl pradedi kurti visokias teorijas kaip kas ir kodėl. Tai vat taip man ir nutiko. Pradėjau galvoti kaip čia kas ir visiškai nieko nesuprasti, o čia aiškiau nebūna.

Jauna aktorė Bianca sutinka dalyvauti nestandartinėje pjėsėje, kurią stato žymi dramaturgė Alma. Tačiau, yra viena sąlyga. Siekiant pilnai ir net virš limitų įsijausti į vaidmenį, aktoriai turi nemiegoti keturias paras – 108 valandas. Tuo metu praeinama keleta stadijų. Paskutinėje iš jų, sakykim, atsiveria visos „čakros“ ir švelniai sakant aktoriui nučiuoža stogas, kas reiškia, kad pasiekta vaidmens viršūnė. Na, kažkaip taip. Čia pakankamai deep.

Ko aš iš pradžių nesupratau – galvojau, kad pjesė yra kažkoks nemigos eksperimentas, kurio metu spektaklis yra tik priedanga tokiai veiklai. Dažnai tai būna holivudinių siaubiakų klišė. Ir galvojau, kad vaidenimasis ir keliavimas į kitą dimensiją yra šio „spektaklio“ pagrindinis tikslas. O bet tačiau viskas yra daug paprasčiau. Spektaklis iš tiesų vyksta, tik apie tai sužinome filmo pabaigoje. Reiškia, viskas kas vyksta iki finalinės padegimo scenos yra tikrai spektaklis netradicinėje erdvėje ir netradiciniu būdu ir nereikia nieko giliai mąstyti. Iš kitos pusės, dvasios ir persikėlimas į kitą dimensiją iš tiesų vyko ir buvo spektaklio cinkelis, o ne nemigos eksperimentas, kaip mąsčiau prieš tai.

Vienas dalykas kuris užkliuvo. Kartais filmai papasakoja per mažai istorijos detalių. Čia – priešingai. Atrodo, kad bandoma tiek daug pasakyti, kad net susipainiojama.

Visumoj, filmas geras. Nors ir supratau po to, kai žmona paaiškino viską iki galo. Bet kai paaiškino, tai ir supratau, kad geras. Toks vat deep shit. Rekomenduoju.

Papildytas sąrašiukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos