Užtenka, jau noriu pavasario

Kiekvienas metais prabudęs sausio pirmąją jaučiu milžinišką palengvėjimą. Palengvėjimą nuo to, kad pagaliau baigėsi visos šventės ir viskas grįžo atgal į savo vėžes. Nors aš ir pats laukiau Kalėdų ir labai jų norėjau, turėjau tiek šventinės nuotaikos, kiek neturėjau turbūt nuo tada, kai buvau vaikas. Bet taip būna kiekvienai metais – laukiu rudens, laukiu žiemos, laukiu Kalėdų, bet visada, likus savaitei iki jų, dingsta visa mano kalėdinė nuotaika ir noriu, kad visa tai greičiau baigtųsi. Mielai visam gruodžiui išvaryčiau gyventi kur nors į miško trobelę.

Aš labai nesureikšminu naujųjų metų sutikimo. O ir apskritai nemėgstu švęsti naujųjų metų. Aš dažniausiai dar prieš dvyliktą valandą pavargstu, užsinoriu miegoti ir jokie sutikimai man neberūpi. O ir nesu aš vakarėlių žmogus, todėl mieliau renkuosi per naujus būti ten, kur labiausiai noriu – namie su šeima. O šiais metais sutikau naujus ten, kur visada labiausiai ir norėjau – lovoje. O ryte atsibudęs lengviau atsidusau, kad pagaliau atėjo sausis, viskas baigėsi, dienos po truputį ilgėja, greitai viduržiemis, o ten jau pavasaris ir neužkalnų.

Nors man patinka ir žiema ir ruduo, apie kurį esu jau rašęs, tačiau vistiek pavasaris yra mėgstamiausias mano laikas. Ypač ankstyvasis pavasaris, kuomet tik tik nutirpsta visas sniegas, jau būna visai šilta, šviečia saulė, bet dar niekas nežaliuoja. Tokiu oru labai mėgstu pasivaikščioti miške. Tada miškas turi specifinį, kaip vadinu, pavasario kvapą. Drėgnos žemės, sausos saulės sušildytos žolės ir kepintų kankorėžių kvapas. Toks kvapas būna labai trumpą laiką, tik savaitę arba dvi. Bet tai reiškia, kad jau atėjo pavasaris.

Tai reiškia,kad su mažąja bus galima daugiau laiko leisti lauke ir gamtoje. Taip pat prasidės keliavimo į sodą sezonas. Nusprendėm su žmona, kad norės ji to ar ne, didžiąją laiko dalį mažoji leis lauke, sode ant pievos, miške. Nenoriu, kad ji užaugtų nežinodama kaip atrodo elementarūs dalykai esantys gamtoje – paukščiai, augalai ir kiti dalykai. Jau dabar po truputį pradedam rinkti jai pasakų ir knygų apie gamtą kolekciją. Nors tos knygos apie gamtą skirtos vaikams, pats mielai pasiskaitau. Nes visada yra gerai sužinoti ką nors naujo.

P_20180527_142304_vHDR_Auto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos