Trumpai apie barzdos šukas

best-beard-comb-review-of-the-top-products

Kiek teko ieškotis informacijos apie barzdos šukas lietuviškai – tokios beveik nėra. Pilna informacijos yra anglų kalba, tai ko aš čia prunkščiu. Ne visi skaito angliškai. O ir glausta informacija sava kalba vistiek maloniau, nei kita kalba.

Pats barzdos šukų poreikį pajaučiau, kai nusprendžiau auginti ilgesnę barzdą. Pirma įsigijau barzdos šepetį. Nelabai žinojau koks skirtumas tarp barzdos šukų ir barzdos šepečio, tai griebiau tai, ką buvo lengviausia gauti – barzdos šepetį eurokose. Kol buvo trumpa barzda, tol jo man pilnai užteko. Tačiau ilgėjant barzdai supratau, kad reikės ir šukų. Namie radau ir kurį laiką naudojau sovietines metalines šukas ir pigias plaukų šukas. Buvo tragedija, nes labai pešdavo plaukus ir turbūt pusę barzdos su jomis išsiroviau. Paskui vis tik prisiverčiau ir įsigijau normalias barzdos šukas. Šiuo metu turiu keturis vienetus plius vieną: Percy Nobleman, Franck Provost, Hipster.lt dovanotas (jeigu skaitote, ačiū jums labai!) ir Percy Nobleman ūsų šukas bei Keller barzdos šepetį.

Šiandien noriu pasidalinti informacija apie barzdos šukas visiems pradedantiems barzdočiams.

Barzdos šukų privalumai

Padeda išvengti įaugusių plaukų – tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip maži raudoni taškiukai ar spuogiukai ant kaklo arba skruostų, iš tiesų yra įaugę plaukai. Kasdien šukuojant barzdą užtikrinama, kad barzdos plaukai augs teisingai kryptimi ir bus mažiau įaugusių plaukų.

Į vieną pusę augantys plaukai – barzda atrodo pilnesnė ir žymiai tvarkingesnė, kai visi plaukai sušukuoti į vieną pusę, o ne atsikišę į visas puses. Taip pat dažnas šukavimas „treniruoja“ plauką augti šukuojama kryptimi, barzdą paprasčiau tvarkyti ir prižiūrėti.

Pašalinamas purvas ir nešvarumai – viskas kaip ir aišku. Šukuojant barzdą pašalinami rytinio sumuštinio, dienos pietų bei vakarienės likučiai, įsipynę galvos plaukai, vėjo įpūsti rudeniniai lapai.

Geriau paskirsto barzdos aliejų arba balzamą – nors ir atrodo, kad su ranka įtriname visą barzdos aliejų ar balzamą, tačiau barzdos šukos gali pasiekti tolimiausias ir giliausias barzdos vietas.

Barzdos šukos ar barzdos šepetys

Nors ir atrodo, kad barzdos šepetys ir barzdos šukos atlieka tą pačią funkciją, kas plačiąja prasme taip ir yra, tačiau tarp jų vis tik yra skirtumas.

download (1)Barzdos šepetys – labiau tinka trumpoms barzdoms, kadangi jo pilnai užtenka. Barzdos šukos trumpai barzdai yra per didelės ir neatlieka savo funkcijos. Aš pats, kaip ir minėjau, trumpai barzdai naudojau barzdos šepetį ir jo pilnai užtekdavo. Dabar, kai turiu pakankamai ilgą barzdą, barzdos šepetį naudoju po šukų, kai noriu sulyginti viršutinį plaukų sluoksnį. Kaip sakau – sušukuoti iki galo. Taip pat naudoju ūsams sušukuoti į šonus. Labai gerai tam tinka.

 

Beard-Brush-Comb-Scissors-Trimming-Grooming-Kit-For-Men-Care-Natural-Boar-Bristle-Brush-Dual-Action-Wooden-Comb-Stainless-Steel-Sc_2621682_f2f5bc1b6d9727ba4d03a10718d4fb54Barzdos šukos – barzdos šukas patartina naudoti ilgesnėms barzdoms, kadangi ilgi dantukai pasiekia daugiau plaukų ir geriau iššukuoja plauką nepešdami jo. Taip pat šukavimas stimuliuoja kraujo apytaką ir maitina barzdos plaukus augimui reikalingom medžiagom.

 

Barzdos šukų tarpai tarp dantukų

Tai, apie ką aš niekad nesusimąstydavau, kol ant mano spintelės neatsirado daugiau nei vienos šukos. Turiu trejas šukas. Ir visų jų tarpai tarp dantukų beveik vienodi, skiriasi tik vos vos. Tačiau tos, kurios su ploniausiais dantukais ir siauriausiais dantukais mano ploną barzdą šukuoja geriausiai. Konkrečiai šios.

il_570xN.1429422394_69j6Tankiai barzdai rinkoje yra daug barzdos šukų su plačiais ir laaaabai plačiais tarpais tarp dantukų. Tokios šukos lengviau iššukuos tankią barzdą jos nepešant.

 

 

 

original_men-s-premium-wooden-beard-combPlonai barzdai – atitinkamai yra barzdos šukos su gerokai siauresniais dantukais. Kadangi barzda nėra tanki, plaukų mažiau, todėl šukos su plačiais dantukais nieko neiššukuos.

 

 

 

 

Barzdos šukų medžiagos

23131523_1008867692588748_793914123_oMediena – populiariausia medžiaga, iš kurios gaminamos barzdos šukos. O taip pat geriausias pasirinkimas, jeigu rūpinatės savo barzda. Kadangi dauguma firminių šukų būna rankų darbo, tai reiškia, kad jos išdirbtos iki galo – sukurtos taip, kad nepeštų plaukų, neturi aštrių atsikišusių kraštų, kurie gadina barzdą, bei yra antistatinės. Taip pat jos gerai atrodo kas mėgsta klaikinį dizainą ir išvaizdą. Trūkumas – neatsparios vandeniui ir prieš perkant reikia pasidomėti iš kokios kokybės medienos pagaminta.

5bf84b005a07c3887cd9cd8a5f03aeed--cellulose-acetate-moustachesAcetilceliuliozė – arba paprasčiausiai plastikas plačiąja prasme. Taip pat populiari medžiaga barzdos šukų gamybai ir laikoma viena geriausių. Patvari, atspari vandeniui, lengvai valosi, antistatinė. Dauguma firminių šukų yra pagamintos iš tokios medžiagos.

 

 

 

c0531c6851aeacf13b8c51e2ad0afbceMetalas – taip pat pakankamai dažnai naudojama medžiaga barzdos šukų gamyboje, tačiau ne tokia populiari, kadangi blogai nupoliruoti dantukai gali turėti aštrius kampus ir gali sugadinti barzdą. Taip pat nėra antistatinės. Asmeniškai su metalinėm barzdos šukom susidurti neteko.

 

 

 

Taisyklingas barzdos šukavimas

Pasirinkti tinkamas šukas – apie tai jau kalbėjau – platesni ar siauresni dantukai, viskas priklauso nuo tavo barzdos. Tanki barzda – platūs dantukai, plona barzda – siauri dantukai. Ūsams patartina naudoti šukas su siaurais dantukais arba specialiai ūsams skirtas šukas. Aš asmeniškai, kaip ir minėjau naudoju šepetį. Turiu ūsų šukas, tačiau su jomis visiškai nepatogu šukuot į šonus (handlebar moustache).

Šukuoti prieš plauką – ryte, tik išsiplovus barzdą ir kol jį džiūna patartina šukuoti pradėti nuo kaklo ir į viršu, prieš plauką, pastatyti visus plaukus. Taip visi plaukai pašiaušiami ir atskiriami vienas nuo kito, kad vėliau būtų gražiai suguldyti. Aš asmeniškai tai darau po to, kai pasitepu aliejumi.

Veltinių šukavimas – pajutus, kad barzdoj yra veltinis, nereikia jo rauti. Reikia atsargiai išsiimti šukas ir lėtai toje vietoje šukuoti iš naujo. Taip po truputį veltinis bus iššukuotas ir nebus išrauti brangūs barzdos plaukai.

Šukavimas žemyn – viską pašiaušus, pradedame šukuoti plaukus žemyn ir formuoti barzduoseną. Jei reikia sušukuojame ūsus ir naudojame balzamą ar kitas formavimo priemones.

Taisyklingas šukų laikymas – kadangi barzdos plaukai yra jautresni nei galvos plaukai ir lengviau išsirauna, patartina šukas laikyti su tokia jėga, kurios užtenka joms išlaikyti rankoje. Priešingu atveju barzda gali neatlaikyti Švarcnegeriško barzdos šukavimo, kuomet atrodo kilnojama štanga, o ne šukuojama barzda.

Parašyta remiantis straipsniu: https://www.baldingbeards.com/best-beard-comb/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos