Thanatomorphose (2012) – ką aš čia ką tik mačiau

thanatomorphose-dvdPasitikėjus rekomendacijom iš FaceBook’o nusprendėm pabandyti pažiūrėti šį gore siaubo filmą. Trumpai – ką aš čia ką tik mačiau.

Įspėjimas! Silpnų nervų žmonėms geriau nežiūrėti.

Mano vertinimas: 2.5/5

 

Apie patį filmą trumpai – tai kanadiečio režisieriaus Éric Falardeau debiutinė biologinio (body horror) siaubo juosta.

Filmas man ir patiko ir nepatiko tuo pačiu metu. Viskas lyg ir gerai, idėja pakankamai originali ir įdomi – pana staiga pradeda pūti. Pats žodis tanatomorfozė ir reiškia būseną, kai po mirties organizmas pradeda pūti. Tai va, viskas lyg ir gerai, tačiau filmui trūko siužeto, konkretumo – kas, kaip, kodėl vyksta. Visą filmą pana vaikšto nuogais papais ir nuoga pizda, praktiškai nieko nekalba, kažkas vyksta, bet nė velnio nesupratau nei kas vyksta, nei kodėl vyksta, nei kodėl išvis žiūriu šitą filmą. Dėl siužeto nebūvimo filmas gavosi labai ištemptas ir nuobodus. 1 valandą ir 40 minučių rodo kaip mergina pūna, įterpiant art house stiliaus meninius intarpus, kurių geriau galėjo nebūti, nes jie nieko nepasako. Kitas dalykas – kinematografija. Persistengta su kamera. Per daug meninių kadrų – išplaukusių ir nesufokusuotų, keistų kameros kampų, apšvietimas vietomis per tamsus, nelabai aišku į ką žiūri ir panašiai.

Tačiau buvo ir gerų dalykų – efektai. Tai buvo tas dalykas, kuris iš dalies išgelbėjo filmą nuo visiško pravalo. Visi efektai yra tikras grimas ir atrodo labai natūraliai ir šlykščiai. O dar buvo panaudotos tikros lervos, tai išvis fantastika, šlykštynė neišpasakyta. Ypač tokie natūralūs efektai atsiperka paskutinėje filmo scenoje, kurios verta palaukti visą filmą.

Jeigu filmas būtų apkarpytas iki trumpametražio, apie 30 minučių ilgio – to būtų visiškai užtekę ir netektų žiovauti visą filmą. Arba jeigu siužetas būtų labiau išbaigtas, tai būtų verta ir pilno metro žiūrėti.

Filmas kitoks, pažiūrėti rekomenduoju, tačiau turėkit omeny, kad bus nuobodoka, tai reikia valios prisiruošti pažiūrėti. Nepaisant savo žemo įvertinimo, filmas keliauja į sąrašą.

One Reply to “Thanatomorphose (2012) – ką aš čia ką tik mačiau”

  1. Blemba prikolnas aprašymas :DD
    Ypač prajuokino šitas: „…praktiškai nieko nekalba, kažkas vyksta, bet nė velnio nesupratau nei kas vyksta, nei kodėl vyksta, nei kodėl išvis žiūriu šitą filmą“ :DDDD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos