Senojo Vilniaus istorija

senasis-vilnius

Begalo mėgstu viską, kas susiję su Vilniumi ir jo istorija – knygos (pvz., „100 istorinių Vilniaus reliktų“, „Primirštas Antakalnis“…), miestai.net forumo skiltys, kuriose kalbama apie Vilnių, skirtingų laikotarpių nuotraukos ir pan.; internetiniai puslapiai, kurie yra apie VIlnių ir jo istoriją, žemėlapiai.
Net esame su draugu prieš beveik 10 metų padarę palyginimų nuotraukų serijas, kurias galima pamatyti čia ir čia.

Šiandien norėčiau trumpai pasidalinti keletą nuorodų, kurios galbūt kam nors bus įdomios.

  • Įvairių laikotarpių ortofoto žemėlapių palyginimas – mano mėgstamiausias puslapis. Galima lyginti palyginus geros kokybės 1944 Vilniaus vokiečių žvalgybinio lėktuvo darytą ortofo (plačiau) ir ~1995 Vilniaus ir visos Lietuvos ortofoto su 2013 metų Vilniaus ir visos Lietuvos ortofoto. Kodėl nėra 2016 m. neįsivaizduoju, matyt senokai antaujintas puslapis…
  • Vilniaus miestas planuose – nuo viduramžių iki 1944 metų Vilniaus žemėlapiai ir planai. Vieni labai tikslūs, kiti – ne tokie, bet susiorientuoti kur kas – įmanoma.
  • Application for comparison of historical Vilnius map – dar vienas žemėlapių palyginimų puslapis. Skirtingai nuo pirmojo, nėra ortofoto,o tik žemėlapiai ir planai. Daugumą jų labai netikslūs, ypač sovietiniai.

Iš miestai.net forumo temos apie:

Jeigu kas nors žino dar ką nors panašaus – pasidalinkit, įdomu!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos