Po 102 metų – nuotraukų palyginimas

Būtent dėl senų Vilniaus nuotraukų aš apskritai susidomėjau istorija. Miestų, o konkrečiai Vilniaus, raidos istorija mano mėgstamiausia sritis. Man be galo patinka tyrinėti senas nuotraukas, atrasti kažką pažįstamo jose, lyginti su dabartimi.

Neseniai buvo pristatytas Vilniaus 3D žemėlapis. Aukštos raiškos nuotraukos leidžia pamatyti iš ganėtinai arti kiekvieną miesto detalę. Vos pamatęs šį žemėlapį pradėjau tyrinėti kiekvieną kampelį, kuris domina.

Kažkada buvau radęs šias Vilniaus iš oro nuotraukas, darytas 1917 metais vokiečių karinių oro pajėgų. Iškart išsisaugojau nuorodą su puslapiu ir pačias nuotraukas kompiuteryje, nes tokios nuotraukos internete ypač su Vilniaus nuotraukomis yra pakankama retenybė. Taigi, prisiminiau šias nuotraukas prieš keletą dienų, prisiminiau 3D žemėlapį ir man toptelėjo mintis, kad galiu pabandyti atkartoti šias nuotraukas virtualiai.

Kai kurios nuotraukos kartojasi, todėl paėmiau kelias skirtingas. Stengiausi rasti panašiausią fotografavimo kampą ir apkarpyti nuotraukas taip, jog daugmaž atitiktų originalą. Dabartinio vaizdo nuotraukos labai mažos raiškos, todėl po kiekviena nuotrauka pridėjau nuorodą į tą vietą žemėlapyje.

Ateityje visai norėčiau rasti daugiau nuotraukų: iki karo, tarpukario, sovietmečio, nesvarbu, ir padaryti panašių palyginimų. Gal tai taps serija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos