Per siauri akinių rėmeliai – didelė bėda

Pamenu labai džiaugiausi, kai išsirinkau naujus akinius. Palyginti su prieš tai turėtais siaurais klasikiniais modeliais naujieji buvo tiesiog milžiniški. Tokie, kokių ir norėjau. Buvau labai jais patenkintas. Pradžioj jaučiau diskomfortą, spaudimą smilkiniuose. Kažkiek pats palanksčiau rėmelį ir skausmas praėjo. Galbūt ir įpratau. Tačiau po kurio laiko vėl pradėjau jausti galvos skausmą, spaudimą smilkiniuose ir palengvėdavo tik tada, kai nusiimdavau akinius.

Galvojau, jog problema tame, kad lęšiai nebetinkami. O gal su akim kažkas pasidarė. Neiškenčiau ir nusipirkau naujus akinius. Ir problema dingo.

Kas vis tik buvo? Akiniai man pasidarė per siauri dėl ko kojelės pradėjo spausti smilkinį ir nešiojant ilgiau atsirasdavo neapsakomas diskomfortas, skausmas ir spaudimo jausmas. Pažįstama? Gali būti, kad jums jūsų rėmelis irgi yra per siauras.

Bet tai perkant turėjai pastebėti, kad jie spaudžia. Kad rėmelis per siauras ir spaudžia yra pastebima tik kurį laiką panešiojus rėmelį. Kai matuojamės rėmelius būnam su jais vidutiniškai 10-15 sekundžių. Per tokį trumpą laiką niekas nepasijaus. Nebent rėmelis gerokai per siauras, tuomet jį bus sunku užsidėti ir iškart pajausit, kad spaudžia.

Kaip tuomet išsirinkti ne per siaurą rėmelį? Geras konsultantas dažniausiai pasakys, jog rėmelis yra per siauras. Kaip pačiam tai nustatyti? Visų pirmą tai patys turite pajausti kaip guli akiniai, ar nespaudžia, neišsiskečia, Jeigu veidrodyje pamatote, jog kojelės išsiskėtusios, liečiasi prie smilkinio – tuomet akiniai per siauri. Idealiausia, kai kojelės visiškai nesiliečia prie veido, tik prie ausų.

15bfitting
Per siauri akiniai, spaudžia smilkinį. Gali atsirasti diskomfortas, skausmas.

Klaidingas įsivaizdavimas, jog akiniai turi liestis prie smilkinio, nes neva taip jie tvirčiau laikosi ant veido. Ne, akiniai neturi liestis prie smilkinio. Jei akiniai per siauri, tai su laiku jie gali pradėti spausti, patys rėmeliai gali deformuotis, išsiskėsti, tampa nepatogūs ir dar labiau smunka nuo veido. Akinių smukimo problemą išsprendžia kojelių palenkimas už ausų.

frame-too-small
Per maži akiniai. Kojelės išsiskėtusios, rėmelis išsigaubęs į išorę.
proper-frame-fit
Tinkamai parinktas rėmelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos