„Pasaulio išgyvenimo žaidynės“ – sprendimas pasaulio populiacijos reguliavimui

Įspėjimas: jautrių nervų žmonėm patarčiau neskaityti. Jeigu vis tik nepaklausėt ir nusprendėt paskaityt – patys kalti, aš jus įspėjau.
Jeigu jums tai atrodo per žiauru – nusiimkit rožinius akinius.

Aš kartais pagalvoju, kad knygos „Bado žaidynės“ autorė buvo pakankamai nusivylusi žmonija, jei prifantazavo tokių genialių idėjų, kurios sueitų ir realiame pasaulyje. Jeigu žmonės reguliuoja gyvūnų populiaciją, kad per daug neišplistų ar nepridarytų žalos, tai kodėl žmonės panašiu būdu negalėtų patys savo populiacijos pareguliuot? Žmonių yra belenkiek daug, jie pridaro begalę žalos, tačiau niekas nereguliuoja jų populiacijos.

Mano fantazija išsprogo ir sugalvojo tokį scenarijų.

Žmonių populiacijos reguliavimas būtų panašus į euroviziją, tačiau dalyvautų visos pasaulio valstybės. Visas šis renginys vadintųsi „Pasaulio išgyvenimo žaidynės“. Ir kiekviena valstybė kasmet siųstų savo atstovus nepriklausomai nuo lyties, amžiaus (daugiau mažiau mąstantys asmenys nuo 14 metų), socialinės padėties ar pan. Pagrindinis kriterijus, pagal kurį būtų atrenkami atstovai – ant kiek jie protingi. Būtų vertinamas jų intelekto lygis, socialinis elgesys, Facebook, Instagram ir kitos socialinių tinklų anketos, komentarai žinių portaluose (iš ten didžioji dauguma keliautų į žaidynes). Prasčiausiai pasirodę individai būtų siunčiami atstovauti savo šalį.

Socialinio elgesio vertinimas – kuomet individas vertinamas, kaip jis elgiasi viešose vietose: parduotuvėje, gatvėje, restorane, kavinėje, viešosiose įstaigose ir kitur. Vertinama būtų ar kandidatas sveikinasi, kaip bendrauja, ar mandagiai elgiasi, ar aiškiai dėsto savo mintis, ar išvis žino, kur atėjo. Tam, kad šalyje būtų šiokia tokia tvarka visus metus, kai nevyksta atranka, būtų įvestos socialinės taisyklės įtvirtintos įstatymu. Įstatymas būtų ne imperatyvinis, o rekomenduojamo pobūdžio. Įstatymas rekomenduotų šalims elgtis vienaip ar kitaip, tačiau įstatymas suteiktų silpnesniai pusei rinktis kaip elgtis įstatymo pažeidimo atveju. Tai būtų numatyta ties kiekvienu straipsniu. Pavyzdžiui, įstatymas rekomenduoja viešose įstaigose, parduotuvėse, kavinėse kalbant su pardavėju nesikalbėti telefonu. Tačiau individas nusprendžia, kad pokalbis telefonu svarbesnis nei pardavėjas. Tokiu atveju, pardavėjas yra silpnesnioji pusė ir jis turi teisę, suteiktą įstatymo, tokį individą neaptarnauti ir viešai pažeminti. Tokiu pat būdu įstatymas būtų taikomas ir priešingu atveju. Kai pardavėjas nemandagus, tai pirkėjas turi teisę jį iškolioti ir pažeminti viešai. Silpnesnioji pusė būtų nustatoma pagal tai, kas pirmas nemandagiai elgėsi. Siekiant išvengti nesutarimų ir esant reikalui įvertinti socialinį elgesį, praktiškai visur yra įtaisytos kameros, kurios stebi kiekvieną tokį atvejį ir įrašinėja garsą.

Visuomenė būtų priversta domėtis ir išmanyti valstybės užsienio ir vidaus politiką, politines partijas, ekonomiką, teisę ir kitus panašius dalykus. Žinių portalai būtų priversti rašyti tik tikrovę atitinkančius ir nešališkus straipsnius. Straipsnius bet kada gali patikrinti speciali komisija, kuri, radusi faktų neatitikimą, padidina žurnalisto teisę laimėti kelionę į žaidynes. Straipsniai apie Oksaną Kūl ir „10 būdų kažko apie ką jums niekas nepasakojo“ – pirmas numeris kandidatų sąrašuose garantuotas. Tie, kurie vis tik nesidomi valstybės veikla ir kaip viskas veikia ir parašo durną komentarą prie straipsnio – taip pat gauna pirmenybę keliauti į žaidynes.

Iš kitos pusės, politikai būtų padidintos rizikos grupėje keliauti atstovauti šalį žaidynėse. Būtų speciali komisija, kuri stebėtų viešų asmenų ir visų politikų viešus pasisakymus, elgesį, priimamus teisės aktus ir veiklą, kuri nesuderinama su politiko mandatu ir vertintų itin griežtai. Komisija turėtų teisę pridėti padauginti balus iš koeficiento, kas pakeltų individo vietą bendroje eilėje. Todėl politikai turėtų būti itin skaidrūs, elgtis tik pagal įstatymus ir būti idealios reputacijos, kitaip – garbė atstovauti žaidynėse garantuota!

Speciali komisija stebės gyventojų socialinių tinklų anketas ir vertins, kiek durnų pasisakymų, kiek supermamyčių vaikučių kakučių nuotraukų yra įkelta, kiek žmogus apskritai gaudosi, kokioje valstybėje gyvena ir ką rašo. Visa tai įvertinusi, komisija skiria balus. Kuo daugiau balų – tuo aukščiau sąraše.

Aukščiausioji komisija vertins viską – žmonių elgesį, kurį matys per kameras, pagal atsiliepimus iš slaptų stebėtojų, vertins intelekto testą, socialinių tinklų anketas, pasisakymus internete, komentarus po žinių portalų straipsniais. Taip pat vertins žemesnių komisijų įvertinimus, esant nesutapimam tarp komisijų, aukščiausioji komisija turės priimti teisingiausią sprendimą, kad visuomenei žalingiausias ir nemandagiausias individas tikrai nukeliautų į žaidynes atsotvauti šalį,o ne toks beviltiškas – būtų vertinamas toliau.

„Pasaulio išgyvenimo žaidynės“ kasmet vyks vis kitoje valstybėje, priklausomai nuo to, kurios šalies atstovas laimėjo. Žaidynės gali vykti vis kitokioje aplinkoje, apribojimų nėra jokių. Svarbu, kad teritorija būtų pakankamai didelė. Pavyzdžiui, jei žaidynės vyksta Rusijoje, jie gali jas rengti Sibire, jei Australijoje – karščiausioje dykumoje, jei Skandinavijoje – tankiausiuose miškuose ir panašiai. Iš kiekvienos valstybės yra siunčiama nuo 10 iki 20 atstovų, priklausomai nuo organizatorių pageidavimų. Keletas savaičių prieš žaidynes pristatomi kiekvieno atstovo pasiekimai ir kodėl jis turėjo garbės atstovauti savo šalį. Žaidynės vyksta tol, kol lieka paskutinis išgyvenęs. Jokių taisyklių nėra, tačiau nėra ir jokių trukdžių kaip Bado žaidynėse. Žaidynės yra filmuojamos ir transliuojamos tiesiogiai, tačiau organizatoriai negali niekaip paveikti žaidėjų. Išskyrus vieną atvejį – mažėjant žaidėjams, susitraukia ir arena.

Vienintelis išgyvenęs žaidėjas grįžta į savo šalį, kur jam atleidžiamos visos jo nuodėmės ir pradeda gyvenimą nuo nulio, t.y., jis gali pataisyti savo elgesį ir elgtis kaip reikalauja teisės normos, jeigu nenori vėl patekti į žaidynes.

Ateityje, sąmoningėjant visuomenei, socialinio elgesio įstatymas gali būti švelninamas arba visai panaikinamas, kadangi evoliucionavusi ir supratingesnė ateities visuomenė natūraliai elgiasi mandagiai ir draugiškai, todėl nebereikia ir griežtų įstatymų ir pačių žaidynių,

Pasakos pabaiga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos