Niekada nesuprasiu – apie vis tik buką Seimą.

Na ką, vis tik Seimas pritarė siūlymui, rengti papildomus kursus sulaukus dviejų metų stažą vairuotojams. Apmaudu ir pačiam tai girdėti, kadangi vos po mėnesio baigiasi ir mano „klevo metai“. Bet ne apie tai, o apie tai kokią naudą atneš šis pritarimas. O gi…JOKIOS! Absoliučiai. Šie kursai bus tokie pat naudingi kaip beždionės dviejų valandų sėdėjimas klasėje ir mokymas matematikos. Na, tai absoliučiai beprasmiška. Vartotojų t.y., mūsų požiūriu. O kažkam tai bus tiesioginis pelnas.

Na, pabandom išmąstyti logiškai apie naudą. Žmogus, turintis dvejų metų stažą tikrai tuos du metus yra prisėdęs prie vairo. Arba net realesnis variantas – mašina naudojasi kone kiekvieną dieną. Per tuos du metus vairaivimo, tikrai išmoko visko, ko reikia. Na, bent jau turi pagrindus tai tikrai. Kas liečia teoriją… Taip, teorijos kartojimas yra naudingas net ir turintiesm daugiau nei dviejų metų stažą. O bet tačiau, ta valanda praktinio vairavimo skamba tiesiog absurdiškai. Šios pataisos palaikytojai argumentuoja šią pataisą kaip kvalifikacijos kėlimą. Na, dabar pasakykit, kiek pakels kvalifikaciją ta valanda vairavimo? Įvertinant tai, kad per tuos du metus prie vairo praleista daugiau nei šimtai valandų. O dar spėju atsiras gudruolių „egzaminuotojų“, kurie nedrausmingiems vairuotojams arba šiaip iš lempos nepasirašys to pažymėjimo, jog praeiti tokie kursai, motyvuodami nemokšiškumu (išimtis, kai kelių buduliai tikrai buduliaus per „egzaminą“).

Realesnis sprendimas, nei šis, būtų paprasčiausias kiekvieno atėjusio pasikeisti teises žodinis teorijos tikrinimas pačioj regitroj. Na, arba koks nors raštu testukas. NEMOKAMAS. Užtenka ir to, kad mokama už paslaugą – vairuotojo pažymėjimą. O papildomi kursai (teorija ir vairavimas) turi būti privalomai skiriami nedrausmingiems vairuotojams. Dabar gaunasi paprasčiausia diskriminacija – vairuotojas puikiai atvažinėjęs du metus, be pažeidimų, turi būti „egzaminuojamas“ vienodom sąlygom kaip ir prasižengęs. Logika? Deja, nerasta. Logiškesnis paaiškinimas – kažkam trūksta pinigų.

Paskelbta 2011-12-06 20:36 · Bardakas · Permalink
Kategorijos: Be kategorijos · Žymos: , ,