Miško pabaisa

Šiandien vaikščiodamas miške prisiminiau kaip būdami paaugliais su draugais baisybių ieškodavom. Mėgdavom įvaryti sau baimės. Trūko gal kažkokio ekstrymo mums, nežinau.

Taigi, kadangi gyvendavome netoli Antakalnio kapinių, tai buvo tobula vieta įvaryti sau šiek tiek baimės. Dabar gal tai skamba šiek tiek juokingai, kas gali kapinėse būti baisaus. Bet aš ir dabar nelabai jaukiai jaučiuosi kapinėse tamsoj. O kad būtų dar linksmiau, eidavome ne į normalias kapines, o į už kapinių ribų esančias apleistas kapines. Jos nedidelės, tačiau naktį atmosfera jose būdavo nekokia. Ypač, kai eina keli prisigasdinę paaugliai ir dar vienas kitą užkrečia savo baime. Apleistos kapinės driekiasi palei miško keliuką kokius 300 metrų. Dalis senu antkapių išsidėstę palei pat keliuką, bet didžioji dalis, kurie išliko, yra šiek tiek tolėliaų. Aplink senas eglynas, daug nuvirtusių medžių ir šiaip teritorija stipriai apaugusi. Todėl einant tamsoje ir šviečiantis vieninteliu žibintuvėliu pasivaidenti gali bet kas.

Kažkada pilnam ekstrymui buvom sugalvoję praeiti per mišką, per apleistas kapines ir grįžt atgal į kiemą – dviese arba vienam. Berods be žibinto. Lapkričio pirmosios naktį. Buvo labai labai nejauku eiti per apleistas kapines ir vietomis ant vos matomų kapų matyti degančias žvakutes. Brrr. Bet perėjom. Dviese.

Ne kartą buvom ėję į kapines. Kažkurį vakarą, jau beveik sutemus, bet vistiek nieko nesimatė išėjom pasivaikščiot po kapines. Nežinau kaip atreaguočiau dabar, tačiau tada buvo visiškai nejauku pamatyti tokiu metu, turbūt kapinių prižiūrėtoją, kuris pjovė žolę ant karių kapų. Kodėl naktį, ką? Kodėl ne dieną? Pamenu kaip skuodėm visi iš tų kapinių. Dabar net įdomu pasidarė, ką pats prižiūrėtojas pagalvojo. Mes tada galvojom, kad jam su galva šiek tiek negerai.

O tai pasakoju todėl, nes eidamas miške tarp medžių pamačiau miško pabaisą. Ne, ne tikrą. Bet vienu akies krašteliu užmetus akį į tą pusę šiek tiek pašiurpo oda. Pasivaideno, kad visaip išsišakojęs rąstas buvo didžiulis padaras. Nei tai voras, nei tai krabas.

IMG_20191125_131704

IMG_20191125_131619

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos