Mintis #3

Šiek tiek istorijos.

1839 metai yra laikomi praktinės fotografijos atsiradimo metais. Tais metais buvo pristatyta dagerotipija – vaizdo fiksavimo būdas, kuomet varinė plokštelė padengiama sidabru ir nupoliruojama. Prieš pat fotografavimą plokštelė apdorojama jodo garais. Taip plokštelės paviršius padengiamas plonu jautriu šviesai sidabro-jodo sluoksniu. Po fotografavimo plokštelė apdorojama gyvsidabrio garais, taip išryškinamas vaizdas, kuris yra užfiksuojamas natrio tiosulfato pagalba. Fotografija tapo labiau prieinama, pradėjo kurtis fotoateljė, pradėti fiksuoti portretai, miestų vaizdai ir panašiai.

40BB9B4800000578-0-image-m-37_1495615677506Man pačiam labai patinka senos nuotraukos. Patinka jas žiūrėti ir tyrinėti kaip pasaulis atrodė seniau, tyrinėti detales, lyginti su dabartimi miestų nuotraukas. Kažkada net esu sapnavęs, kad atsidūriau Vilniaus senamiestyje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Ir galvojau vau, anksčiau žiūrėdavau tik nuotraukas, o dabar pats esu praeityje. Ir tada pabudau.

Portretai irgi ne ką mažiau įdomūs. Kažkada jau esu apie tai susimąstęs, bet vakar instagrame pamatęs post’ą apie tai dar kartą prisiminiau. Žmonės pradėti fotografuoti vos tik atsiradus masinei fotografijai, apie 1840 metus. Nuotraukoje aukščiau yra pavaizduota senolių pora, kuriai, maždaug 70-80 metų (spėju). Vadinasi jie gimę yra apie 1765 metus. Tuo metu dar egzistavo Abiejų Tautų Respublika. Jungtinės Amerikos Valstijos dar neegzistavo, iki nepriklausomybės paskelbimo dar ~10 metų (1776). Tai reiškia, kad būdami vaikai, jie matė vyresnius žmones ar senelius, kurie buvo gime XVII amžiuje – 1699 metais ir anksčiau. Taigi mes per nuotrauką žiūrime  žmonėms į akis, kurie matė ir gyveno XVIII-XIX amžiuose ir matė bei bendravo su žmonėm gimusiais dar XVII amžiuje.

Toks vat trumpas, bet tolimas nukeliavimas į praeitį.

Daugiau nuotraukų čia

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos