Knyga „Tūkstantis patarimų“ – 1990-ųjų gyvenimo būdo patarimai

Bebūnant sode, žmona parodė šitą knygą pasiskaitymui, sako va, gal man atgrubnagiui buityje pravers. Nu ir pavarčiau aš ją.

Knyga išleista 1990 metais, laikai, kai Lietuva oficialiai dar buvo SSRS, todėl ir patarimai atitinka laikmečio madas bei tendencijas, kai buvo prekių deficitas ir šiaip sunkūs laikai.

1462884640_img0008-002

Kai kurie patarimai yra tikrai labai naudingi kaip pavyzdžiui:

  • jeigu norite sveikai gyventi, nevartokite alkoholio, nerūkykite„. Niekada nebūčiau pagalvojęs.
  • „kas rytas ir kas vakaras apmąstykite, ar negalėjote šiandien apsieiti be vienokio ar kitokio daikto, be vienokio ar kitokio valgio, nesusierzinę“ – ne, negalėjote. Reikia visokio šlamšto, nors tu ką.
  • Patarimai žmonai „laukdama grįžtant iš darbo vyro, galvokite apie jį, kaip apie mielą žmogų, savo draugą. Įeis į namus – nusišypsokite“. Aišku reikia apie jį galvoti kaip apie mielą žmogų, kuriuo jis kažkada buvo kai susipažinote mokykloj, nes dabar jis suknistas alkoholikas, kurį mielai užmuštumėte.
  • po to, kai vyras pavalgė, pamėginkite jį „prakalbinti“, paklauskite, kaip praėjo diena“. Nors su tuo asilu ir neįdomu gyvent, bet su kažkuo pasikalbėti tai norisi, kad savo pasakojimais, bent už vakarienę atsidėkotų.

Ir daugelis panašių ir šiai dienai visiškai neaktualių patarimų. Keletą man labiausiai patikusių patarimų nusifotografavau.

P_20180509_221057_vHDR_Auto

Kažkam man atrodo reikėtų smegenis atsišviežinti su tuo ramunėlių nuoviru. Aš suprantu, kad tai laikai, kai bet koks mėsgalis yra brangus, tačiau, kad ir koks jis brangus ir deficitinis, jeigu jis supuvo – mesk lauk!

P_20180509_221315_vHDR_Auto

Pelėsis ant raugintų agurkų yra taaaip skanu, niam niam! O apipelije agurkai – gardėsis!

P_20180509_221458_vHDR_Auto

Kalbant apie apatinį patarimą – kaip turi būti blogai su galva, kad sugalvot maisto produktus laikyti indeliuose nuo chemijos…

O kalbant apie viršutinį – man atrodo pačiam knygos autoriui nepakenktų užsikasti giliai žemėje atokiau nuo gyvenamosios vietos. Kartu su savo patarimais. Nors, tada buvo sovietmetis ir nieko nestebino į melioracijos griovius pilami degalai, chemija ir kitoks nuodingas šlamštas. O paskui visi valgė bulves, kurios augo per metrą nuo tokio griovio su dyzeliu ir kitu šūdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos