Kasdienė akinių priežiūra

Pastebėjau, kad daugelis kažkodėl įsivaizduoja, jog nusipirkus akinius ir užsidėjus juos ant nosies daugiau nieko nereikia daryti ir jie ilgai tarnaus ir atrodys gerai. Bet realybė yra kitokia – akinius reikia prižiūrėti ir kartais atlikti kapitalinį tvarkymą ir valymą.

Kartais klientai atneša akinius visiškai nudrožtus, sulankstytus ir baisiai atrodančius akinius taisymui arba tvarkymui. Iš smalsumo pasidomiu prieš kiek laiko pirko akinius. Ir kartais atsakymas mane nustebina – akiniai būna pirkti prieš porą mėnesių. Tai ką reikia daryti su akiniais, kad jie atrodytų kaip 10 metų nešioti. Bet būna ir labai retų atvejų, kai akiniai atrodo kaip ką tik iš lentynos, nors jiems jau daug metų.

Akinius prižiūrėti nėra sunku, tiesiog tai reikia daryti sąžiningai ir nuolat. Tam reikia:

  • Servetėlės lęšiams valyti. Ją galite įsigyti bet kurioje optikoje, kainuoja nebrangiai. Megztinis ir kiti audiniai nėra tinkami valyti lęšiams, nes jie braižo lęšius. Lęšių servetėlę reikia laikyti kur nors sandariai (geriausia akinių dėkle), kad ant jos nepapultų smulkios dalelės, kurios valant gali subraižyti lęšį.
  • Skysčio lęšiams valyti. Taip pat galima įsigyti bet kurioje optikoje. Lęšius patartina valyti kasdieną, nes ant jų kaupiasi dulkės, purvas, riebalai ir kiti nešvarumai. Per purvinus lęšius prasčiau matosi dėl ko apsunkinamos akys ir su laiku gali atsirasti didelis diskomfortas. Kai kurie klientai labai nustemba kaip gerai matosi pro nuvalytus akinius, lyg nebūtų girdėję apie lęšių valymą.
  • Akinių dėklo. Akinius reikia laikyti tik dėkle. Tokiu būdų akiniai bus apsaugoti nuo smūgių ir fizinių pažeidimų. Buvo pasitaikę klientų, kurie laikė akinius kišenėje kartu su raktais, monetomis ir sakydavo, kad brokuoti lęšiai, nes susibraižo.
  • Mažo plokščio arba kryžminio atsuktuvo. Taip pat būna pirkti raktų pakabukai su visais reikalingais atsuktuvais viename. Nuo judėjimo varžteliai atsipalaiduoja, atsisuka. Todėl bent kartą į mėnesį rekomenduoju prisiveržti visus varžtelius.

Ką galima papildomai pasidaryti:

  • Plauti akinius su muilu ir vandeniu. Tačiau geriausias valymo rezultatas bus pasiektas išplovus akinius ultragarsinėje vonelėje. Tą galima padaryti bet kurioje optikoje. Kartais akinius tereikia gerai išplauti, kad jie vėl atrodytų gerai.
  • Nunešti akinius meistrui, kad padarytų pilną profilaktiką: išplautų, priveržtų visus varžtelius, išlygintų, išplautų, pakeistų noseles.

Saugokit akinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos