Karantino dienoraštis. 13 diena

Šiandien būdamas sode kažkaip pagalvojau apie tai, koks gyvenimas bus po to, kai viskas baigsis. Kai bus galima išeiti į lauką nebijant prie ko nors prisiliesti ir negalvoti apie tai, kad užsikrėtei. Kai užsinorėjus kokio nors skanėsto bus galima tiesiog nueiti į parduotuvę ir jį nusipirkti vėl gi negalvojant apie tai, kad užsikrėsi. Kai visos parduotuvės, kavinės, barai ir kitos įstaigos vėl atsidarys. Kai kurios iš jų jau daugiau neatsidarys. Kai vėl pradės dirbti prekybos centrai ir kai vėl pradėsiu eiti į darbą. Kai eidamas darbe pirkti pietų negalvosiu apie užsikrėtimą. Kai paprasčiausiai nereiks bijoti žmonių, ar jie neužsikrėtę.

Visas iki šios pandemijos buvęs gyvenimas dabar man atrodo kaip pasaka arba kaip sapnas. Ir man atrodo, kad kai arba jei viskas pasibaigs gyvenimas bus kitoks. Gal dar kažkurį laiko po to žmonės bus atsargūs bijodami užsikrėsti. Nes o gal dar ne pabaiga. O gal visa ši situacija iš esmės pakeis daugelių įpročius ir pradėsim dažniau plauti rankas, naudoti rankų dezinfekantus. Nepersistengiant, žinoma. Galbūt žmonės išsiugdys įprotį nešioti veido kaukes, kai serga. Arba viskas bus kaip buvę – tik laikas parodys.

Neseniai žiūrėjau vaizdus iš visiškai uždaryto Milano miesto. Tuščios gatvės – nei mašinų, nei žmonių. Visiškai sustojusi gyvybė gatvėse. Toks jausmas, kad žmonės apleido miestą ir dabar tai miestas vaiduoklis.

Ir šitas video man priminė kažkada matytą video, kuriame nufilmuota Pripetė ką tik po evakuacijos. Vaizdas tas pats – tuščios gatvės, nėra nei mašinų, nei žmonių, visiškai nieko. Ir pamenu žiūrint šį video apėmė toks šiek tiek nemalonus jausmas, žinant, kad į tą miestą taip niekas ir negrįžo. Ir visi žinom kaip jis atrodo dabar – griūnantis, užkariautas gamtos. Žiūrint video iš Milano apėmė panašus jausmas. Tik skirtumas tas, kad Milane visi sėdi namie ir miestas pabus iš miego ir viskas vėl bus gerai. Tikiuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos