Kaip pradėti auginti barzdą fiziškai ir psichologiškai

Barzdų grupėje facebook’e kaip tik buvo tema apie tai, kad lietuviškame internete trūksta literatūros apie barzdas ir barzdojimą. Iš tiesų, labai maža dalis straipsnių yra verti dėmesio, nes yra klaidingi, netikslūs arba pasakantys visiškai elementarius dalykus, kuriuos ir taip kiekvienas žino.

Aš pats kai pradėjau rimčiau barzdoti, ieškojau informacijos tik anglų kalba, nes ji buvo išsamesnė, tikslesnė ir jos buvo gerokai daugiau, nei lietuviškai. Žinoma, ir anglų kalba pilna reklaminių, neišsamių ir beverčių straipsnių. Bet iš viso to informacijos srauto atsirinkau tai, kas man atrodė geriausia ir taip kaupiau žinių bagažą. Remdamasis tais straipsniais parašiau kelis savo įrašus apie barzdų auginimą.

Tikrai nelaikau savęs barzdų auginimo ekspertu. Yra daugiau žmonių, kurie apie tai nusimano, ypač, kurie dirba su tuo: barber’iai, elektroninių parduotuvių savininkai ir panašiai. Aš tik noriu pasidalinti informacija, kurią pats laikau naudinga pradedančiam barzdočiui, ir savo patirtimi.

rock on skull

Kaip pradėti auginti barzdą fiziškai

Kaip jau ir esu minėjęs ne kartą, tik genai yra atsakingi už tai, kokią barzdą turi ar gali užsiauginti. Jokios stebuklingos priemonės nepadarys barzdą tankia ir vešlia, jeigu ji iš prigimties yra plona. Joks aliejus ar serumas neužaugins naujų plaukų ir neprivers augti piktžolės greičiu. Taip tiesiog yra ir nieko nepakeisi. Tereikia prisitaikyti. Tačiau yra dalykų, kurie ir taip nelabai vešlia barzdą gali sugadinti dar labiau: pastovus stresas, blogas maitinimasis, prasti fizinė forma.

Dažnas dalykas, kuriuo visi tiki, ir aš kažkada tikėjau – skutimas daro barzdos plaukus tankesnius, tamsesnius ir priverčia greičiau augti. Tai yra visiškas melas ir iliuzija. Ilgesni barzdos plaukai yra minkštesnis nei trumpa 3 dienų barzdelė, kuri yra šiurkšti ir duria. Todėl ir susidaro įspūdis, kad nuskutus barzdą ji tapo tankesnė ir storesnė. Iš tiesų tai ji liko tokia pati kaip ir buvo.

Kitas dalykas, jeigu kaip ir minėjau, patiriate daug streso, blogai maitinatės, nesprotuojate, patariama naudoti maisto papildus arba vitaminus: multivitaminai, biotinas, žuvų taukai. Barzda kaip sodas, kuriuo reikia pastoviai rūpintis ir tręšti, kad gerai augtų. Nu aš čia ir palyginau. Pats bandžiau vartoti biotiną ir įspūdžiai dvejopi. Aš nesu mėgėjas vartoti visokius vitaminus, nes tiesiog pamirštu juos išgerti kada reikia, o prisimenu po kelių dienų, kad lygtais negėriau. Buvau nusiteikęs gerti biotiną kasdien ir stengtis nepamiršti. Mėnesį ar du sekėsi labai gerai, o paskui pamiršau. Mėnesį praleidau visai, dabar vėl pradėjau. Iš vienos pusės sunku pasakyti ar biotinas padėjo greičiau augti barzdai, nes nežinau koks jos natūralus augimo greitis. Iš kitos pusės, mano nagai ir plaukai ant galvos pradėjo belenkaip greitai augti. Tai tikriausiai ir barzdai padėjo ir augo truputį greičiau, nei natūraliai. Bet kokiu atveju, tai buvo į naudą.

Barzdos plaukai savo struktūra šiek tiek skiriasi nuo galvos plaukų. Barzdos plaukai labai priklauso nuo testosterono – hormono atsakingo už vyriškumą. Labai labai grubiai tariant – kuo daugiau testosterono – tuo vešlesnė barzda. Ir kitos kūno vietos. Bet tai nereiškia, kad jei turite labai ploną barzdą ir pradėsite sportuoti, tai užaugs daugiau barzdos plaukų. Tiesiog esami bus sveikesni ir geriau augs. Ties šiuo punktu pas mane yra juodoji skylė. Kažkada studijuodamas lankiau sporto salę. Bet tik todėl, kad reikėjo laisvai pasirenkamo dalyko ir kreditų. O ir nemokamai buvo. Baigus studijas taip ir nepavyko pradėt sportuot – nebuvo motyvacijos, o ir sporto klubai buvo ne mano kišenei (Lemon Gym dar nežinojau tada). Buvo dar vienas bandymas pradėt sportuot, kai nusipirkau hantelius. Gulėjo, kol pardaviau. Tai aš tiesiog tinginys. Mityba – kitas būdas padidinti testosterono kiekį organizme. Špinatai, riešutai, avokadai, alyvuogės ir alyvuogių aliejus. Taip pat raudona mėsa. Vengti sojų produktų, visokių lačių su sojų pieneliu, soy boys.

Paskutinis dalykas, kurį irgi kažkada minėjau viename iš savo įrašų. Stengtis kuo mažiau liesti savo barzdą. Arba geriau tada glostyti vietoj plaukų tampymo ir rovimo. Ypatingai, jeigu liečiate barzdą vienoje vietoje. Nejučia po kažkiek laiko pastebėsite, kad barzda arba ūsai toje vietoje tapo retesni arba net atsirado plikas plotas. Tai prie geros barzdos auginimo neprisideda.

Svarbiausia – kantrybė. Barzda auga lėtai, o rezultato norisi kuo greičiau. Visi geriausi dalykai gyvenime reikalauja kantrybės.

Kaip pradėti auginti barzdą psichologiškai

Jeigu jūs tik tik pradėjote arba planuojate pradėti auginti barzdą, sunkiausias dalykas, kurį psichologiškai reikia įveikti, tai – kitų žmonių nuomonė. Tiek draugų, giminių ar šeimos, tiek visiškai svetimų. Močiutė pasakė, senelis pasakė aną, koks nors kolega darbe pasakė, kad atrodai kaip benamis. Grįžęs vakare pagalvoji, kad gal iš tiesų nekaip atrodai, nusiskuti barzdą ir užmiršti šią idėją. O, galbūt, turėtum fantastišką barzdą.

Aš pats esu nemažai atsakinėjęs į klausimus kam man ta barzda, kad atrodau vyresnis, ar aš esu Fidelis Kastro. Apie Fidelį čia. Tai yra mano pasirinkimas, man tai patinka, aš noriu turėt barzdą ir man nesvarbu, ką kiti galvoja, ar kad, galbūt, atrodau 10 metų vyresnis, o ne jaunesnis. Aš, turbūt, ilgą laiką dirbdamas su žmonėm išmokau filtruoti, ką man reikia girdėti, o ką tiesiog praleisti. Tai panašiai ir su klausimais apie barzdą – tiesiog praleidžiu pro ausis ir nekreipiu dėmesio.

Kaip sakoma – visiems neįtiksi. Todėl svarbiausia turi įtikti sau, o kiti prisitaikys, palaikys arba tiesiog nieko nesakys, nes jiems nėra skirtumo. Norint neprarasti motyvacijos ar gauti patarimų ir pabendrauti su bendraminčiais – yra daug facebook’o grupių ta tema. Beveik visos jos draugiškos barzdočiai vienas kitą palaiko, dalinasi patarimais ir produktų rekomendacijom.

Kitas psichologiškai sunkus dalykas auginant barzdą – laikotarpis kai barzda yra tarp dviejų savaičių ir mėnesio/pusantro ir ji yra tikrai ne geriausios išvaizdos. Šiek tiek ilgesnė, nei padoriai atrodanti savaitės barzdelė, bet nepakankamai ilga, kad gražiai gulėtų. Šitą laikotarpį ištverti būna sunkiausia, nes visi galvoja, kad tau arba depresija, arba netekai namų. Pamenu, kai man toks buvo, tai kolega pasakė, kad geriau nusiskusčiau. Po kurio laiko susitvarkė. Svarbiausia nepasiduoti, nekreipti dėmesio į kritiką ir išlaukti tą nelemtąjį laikotarpį.

Įrašas parašytas remiantis: https://www.realmenrealstyle.com/how-grow-beard/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos