Kaip parkuotis Vilniuje

Turbūt dažną vairuotoją bene kasdien kankina šis klausimas: kaip ir kur parkuotis mieste. O viskas iš tiesų labai paprasta, tereikia vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklės. Ne, tikrai ne KET.

 1. Kaip parkuotis prie namų? Prie namų galioja vienintelė taisyklė: kur gali užvažiuot ir tilpti mašina – ten parkavimo vieta. Nesvarbu, ar tai važiuojamoji dalis, ar šaligatvis, ar pieva. Tik prisiparkavus svarbiausia palikti vietos pravažiuot kitai mašinai, nes kiti vairuotojai labai pyks. Pėstieji pohui, gali ir apeiti. Tėvai su vežimėliais? O jie dar kažkur eina?
  Svarbiausia ignoruoti toliau nuo namų (apie 100-200 metrų) esančias laisvas aikšteles, nes koks lochas taip toli parkuosis. Ir nepamiršti gavus baudą visus vadinti stukačiais ir kaziolais ir sakyti kokia valdžia bloga, kad tenka gyventi savo susikurtoje kiaulidėje.
 2. Kaip parkuotis prie darbo? Jeigu turi nemokamą ir dar rezervuotą nuosavą vietą prie darbo tai tu esi išrinktasis. Tau viskas pohui. Tačiau jei tau ne taip pasisekė ir nuosavo vietos neturi, tai pirmiausia reikia išsiaiškinti kur dirbi, kad išspręsti parkavimo bėdas:
  – Jeigu tai centras, kur visos aikštelės mokamos, tai randi kokį nors užkampį , kur nereikia mokėti už parkavimą. Tai gali būti kieno nors kiemas, kokia nors pieva, šaligatvis. Svarbu, kad nebūtų labai toli nuo darbo. Kiekvienas rytas yra kančia rasti vietą ir užima gerokai daugiau laiko nei varyti viešuoju arba dviračiu, bet važinėti lachavozu ne lygis.
  – Jeigu tai už centro ribų, kur parkavimas nemokamas yra kelios galimybės:
  a) Darbas turi nuosavą aikštelę, kurioje beveik nėra problemų rasti vietos. Tada viskas chill.
  b) Darbas turi aikštelę, bet joje beveik niekada nebūna vietų. Nebėda, tereikia palaukti, kol kas nors atlaisvins vietą. Taip pat galima ką nors užstatyti ir palikti numerį. Bet geriau nereikia, nėra čia ko skambinėti.
  c) Darbas neturi nuosavo aikštelės, todėl galioja ta pati taisyklė kaip ir prie namų.
 3. Kaip parkuotis prie prekybos centrų? Svarbiausia taisyklė – pasistatyti kuo arčiau durų. Aišku, tobuliausia būtų įvažiuot į prekybcentrį su mašiną, bet deja, kol kas dar taip negalima. Jeigu prie pat durų nebūna vietų, tai galima palikti kur nors ant praėjimo, ant užbrūkšniuotos vietos arba bet kur, kur telpa mašina. Ne vaikščiot gi atvažiavai.
 4. Kaip parkuotis prie darželių ir mokyklų? Čia kažkokių ypatingų taisyklių nėra. Kas pirmesnis pasistato ant šaligatvio, žolės, prie darželio durų ar tiesiog ant kelio užtverdamas praėjimą ir pravažiavimą visiems – tas gudresnis. Vis tik prisiminiau svarbiausią taisyklę – reikia privažiuoti kuo arčiau durų. Netgi, jei tai užtruks dvigubai daugiau laiko, nei pasistačius toliau ir paeiti. Bet negi vaikščiosi. Vaikšto tik bėdžiai.
 5. Kaip parkuotis atvažiavus prie kokios nors mažos parduotuvės? Bet kur ir bet kaip. Nes juk tik penkioms minutėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos