Hereditary (2018)

hEREDITARYIlgai dvejojom žiūrėti šį filmą ar ne. Skaitėm ne vieną atsiliepimą koks šis filmas geras arba koks šis filmas blogas, nuobodus ir nesąmonė. Kiekvienas žiūrėjęs šį filmą turi savo nuomonę apie jį. Įkišiu ir savo trigrašį į šią nuomonių jūrą.

 

 

Mano vertinimas 4/5

 

 

 

Iš pat pradžių filmas savo stiliumi priminė Mother! bei Killing of a Sacred Deer. Mother! man labai patiko. O tuo tarpu Killing of a Sacred Deer nei man nei žmonai nepatiko. Jis gal ir geras, turintis pakankamai gilią prasmę, kurios mums suprasti nepavyko. Todėl padarėm visiškai nelogišką išvadą, kad Hereditary turi būti per vidurį tarp šių dviejų filmų. Ir, tiesą pasakius, panašiai ir buvo.

Iš pradžių filmas pasirodė labai nuobodus. Kažkas lyg ir vyksta, pasakojama istorija, bet žiauriai lėtai įsisiūbuoja. Ir vėliau Filmas tampa ne ką mažiau nuobodus, nes pats veiksmas rodomas kažkaip nuobodžiai. Paradoksalu, tačiau pati istorija labai įdomi. Bet ir reikia pagalvoti. Iki maždaug vidurio filmo dar viską supratau pats, bet paskui beveik nieko nesupratau, todėl filmo pabaigoje teko žiūrėti paaiškinamąjį video. Siūlau irgi pažiūrėti, kam įdomu, bus straipsnio gale įmestas video.

Pati filmo atmosfera labai tamsi, depresova, tikrai nenuteikia maloniai praleisti vakarą prie filmo. O ir personažai kai nebuvo labai malonūs. Mergaitė Charlie, kuri atrodo kaip keturiasdešimties metų boba nors jai tik trylika metų, tiesiog sutverta vaidinti siaubo filmuose. Motina irgi žiauriai gerai suvaidino, tokias emocijas ir veido išraiškas išgavo, kad kartais pagalvodavau ar tik ne iš tiesų išprotėjo bevaidindama. Sūnus Piter, su savo „Fucking face on your face“ – kas matė, supranta apie ką aš. Tačiau kartais visą susikaupimą žiūrėti filmą išsklaidydavo prasimušęs juokas nuo to, kaip juokingai verkia motina arba sūnus. Nežinau, kažkaip dažnai mus pramuša ant tokių dalykų. Kai kiti gali verkti arba bijoti, mes galim pradėti juoktis. Durniai kažkokie.

Taigi pažiūrėjus filmą apima dvejopi jausmai. Nors filmas ir buvo nuobodokas žiūrėti ir laukti kas bus toliau, tačiau stebėtinai visai net patiko. Nesakau, kad trūko veiksmo ar jumpscare ar kažkokio tokio. Tiesiog lėtai vystomas veiksmas filme mane visada migdo. Ypač kai filme daugiau tylima. Taigi tai jau mano problema daugiau, o ne filmo. Tiesiog tai pakankamai specifinis filmas, kuriam reikia nusiteikti susikaupti ir pamąstyti.

Bet kokiu atveju filmą užskaitau ir keliaują į sąrašą.

Žadėtas video:

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos