Geriausi matyti siaubo filmai #9 – visko po truputį

Po šiokios tokios pertraukos siūlau pasiskaityti dar vieną siaubo filmų dozę. Sąrašas be jokios temos ar panašumų, visiškai random.

The Blair Witch Project (1999)

Mano vertinimas 4.5/5

Šio filmo turbūt pristatinėti nereikia, dauguma būsite matę arba bent girdėję apie jį. Pirmasis found footage stiliaus filmas. Nors ne, ne pirmasis. Įrašo gale įvardinsiu pirmąjį.

Filmas apipintas legendomis ir konspiracijomis, bet turintis ir labai daug įdomių faktų. Šiaip nelabai esu mėgėjas tokių stiliaus filmų, tačiau šis labai sužavėjo savo atmosfera, nuotaika, kraupumu ir tikroviškumu. Pavyzdžiui, aktoriai galvojo, kad Bleiro raganos legenda buvo tikra, nors filmavosi vaidybiniam filme. Tik po filmo išleidimo jiems pasakė, kad visa istorija išgalvota. Arba po to, kai visą dieną vaikščiojo miške ir paskui suprato, kad visą laiką vaikščiojo ratu ir atėjo į tą pačią vietą – jų nusivylimas buvo tikras. Kaip ir dauguma pykčių ir kitų scenų buvo realios. Daugiau faktų galite pasiskaityti čia.

Blair Witch (2016)

Mano vertinimas 3.5/5

Pirmojo filmo tęsinys. Neatsimenu tiksliai, tačiau pirma dalis berods man patiko labiau. Nors antroje dalyje daugiau veiksmo ir daugiau siaubų, tačiau nebeliko pirmos dalies found footage jausmo. Vistiek verta pažiūrėt abi dalis.

28 Days Later (2002)

Mano vertinimas 4/5

Tiesą pasakius, visiškai neatsimenu šitą filmą, reikia pažiūrėti dar kartą, bet atsimenu, kad kaip tokio žanro filmas, buvo labai geras. Apokaliptinių filmų žanro klasika.

Area 51 (2015)

Mano vertinimas 3.5/5

Dar vienas found footage stiliuko filmas. Šiaip filmas nėra stebuklas ar šedevras. Buvo dalykų, kurie ir nepatiko, perspausta ar prifantazuota per daug. Tačiau kažkodėl vistiek visai patiko. Gal dėl to, kad man patinka, kas susiję su ateiviais ir panašiai dalykais. Arba dėl to, kad visi žino apie Area 51, bet beveik niekas nežino, kas ten vyksta. Nėra baisus, bet pakankamai įtemptas, tenka pasėdėt įsitempus ir pasinervuot, dėl veikėjų. Siūlyčiau pažiūrėt

The Fly (1986)

Mano vertinimas 4.5/5

Filmas klasika. Filmas, kurį žiūrėdavau nuo vaikystės ir buvo vienas mano mėgstamiausių ir vienas baisiausių filmų. Visada traumuodavo kaip bičas iš žmogaus patapdavo kažkokia mutavusia būtybe, kuri nei iš tolo neprimena musės. Filmą mačiau gal 15 kartų per visą savo gyvenimą. Nėra, iš tiesų, šis filmas labai baisus. Labiau nemalonus ir šlykštus. Ir labai liūdnas. Jei nematę – rekomenduoju pažiūrėt. Dėl bendro išprusimo siūlau ir antrą dalį pažiūrėti.

Cannibal Holocaust (1980)

Mano vertinimas: nevertinamas

Vat būtent šis filmas yra vienas pirmųjų found footage stiliaus filmų pasaulyje. Tik išėjęs filmas iškart atsidūrė dėmesio centre dėl savo kontroversiško turinio. Dėl savo tikroviškumo ir panašių filmų nebuvimo, režisieriui buvo net iškelta baudžiamoji byla už nužudymus. Daugelyje šalių filmas buvo tiesiog uždraustas.

Viso filmo aš net nesu matęs. Žiūrėjau Youtube ištraukomis, prasukdamas. Visą laiką žiūrėdamas galvojau ar tai tik vaidybinis filmas ar reali medžiaga, kadangi viskas taip tikroviškai atrodo. Tikroviškai ir labai šlykštu. Jeigu galvojate, kad turite šaltus nervus ir stiprų skrandį – pažiūrėkite filmą.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos