Geriausi matyti siaubo filmai #8 – J-horror filmai

0dbd1e2f195689e040dcc49ff48b9275Bevartydamas sąrašiuką su filmais, radau dar J-horror filmų, kuriuos verta pažiūrėti.

Tiesą pasakius, ne visi jie japonų. Kai kurie korėjiečių, kai kurie net nelabai siaubo filmo, bet dėl paprastumo visi jie bus priskirti vienai J-horror kategorijai.

Daugiau j-horror skiltyje čia

 

The Eye (2002)

Mano vertinimas 4/5

Paremta tikrai faktais istorija, kurios pagrindas yra paprasčiausia ir viltis suteikianti akių ragenos transplantacija. Nuo dvejų metukų amžiaus aklai Mann suteikta galimybė vėl turėtų regėjimą dėka naujausiom technologijom. Tačiau džiaugsmą atsidarusiu regėjimu pakeičia baimė. Baimė to, ką mato jos, o tiksliau jos donoro akys, kurios mato ne visai tai, ką nori Mann matyti. Mann pradejo matyti šešėlius ir žmones primenančias figūras, kurios, kai jos pasirodo, reiškia kažkieno mirtį. Labai depresovas, labai creepy, bet tuo pačiu liūdnas ir šiurpuliukus sukeliantis ir baisokas filmas.

Old Boy (2003) (Oldeuboi)

Mano vertinimas 5/5

Filmas ne siaubiakas, tačiau įkišau prie J-horror dėl savo tamsios atmosferos, nežinomybės. Pats filmas man taip patiko, kad pažiūrėčiau dar kartą. Reiktų, nes nebeatsimenu beveik jo.

Dae-su Oh prabuvo įkalintas viešbučio kambarį primenančioje kalėjimo kameroje beveik 15 metų. Tačiau jis nežino, nei už ką, nei kas tai padarė. Jam per penkias dienas reikia atrasti, dėl ko jis buvo įkalintas. Priešingu atveju, jo įkalintojas jį nužudys. Pats filmas turi kažkokio siurrealistiškumo, filmavimo stiliumi kažkuom primena „Sin City“, pakankamai tamsus, sarkastiškas, bet meistriškai manipuliuojantis jausmas. Nedaugžodžiausiu, tik pasakysiu, kad labai vertas žiūrėjimo filmas dėl savo išskirtinumo ir nepanašumo į holivudinius trilerius ir panašaus žanro filmus.

A Tale of Two Sisters (2003) (Janghwa, Hongryeon)

Mano vertinimas 4/5

Vienas dalykas – filmas ne japonų, o labai gerai korėjiečių psichologinė siaubo drama. Man tokiam nelabai protingam prireikė pažiūrėt filmą du kartus ir dar papildomai YouTube susirasti paaiškinimą, kad suprasčiau iki galo, kas įvyko. Bet kai pažiūrėjau ir supratau, tai jausmas lyg būtų nušvitimas apėmęs. Nepasakosiu apie filmą, nes galiu paspoilinti, bet siūlau pažiūrėti. Neskirtas lengvam vakarui, žiūrint reikia mąstyti.

House (1977) (Hausu)

Mano vertinimas 5/5

Net nežinau nuo ko pradėt pasakojant apie šį filmą. Pats jį mačiau du kartus. Pirmą kartą aš apskritai nesupratau, kas tai. Antrą kartą – vis tiek watafak. Turbūt reikia vis iš naujo žiūrėti šį filmą, kad suprasti… o gal geriau nereikia jo suprasti. Dėl to turbūt jis ir geras.

Filmo siužetas pakankamai banalus, viena iš merginų, susitaria su savo teta, kad ji ir dar penkios jos draugės praleis pas ją savo vasaros atostogas. Tačiau namas, į kurį jos atvyko, apsėstas ir visos merginos žūsta nuo jo (namo) rankų (kas per nesąmonė).

Skamba banaliai, ane? Tačiau, kai nukirsta vienos iš merginų galva pradeda skraidyti ir kančiodži į užpakalį, o kitą merginą suvalgo pianinas, skamba šiek tiek įdomiau. Gal ir skamba juokingai, tačiau dauguma siaubo scenų, jeigu galima jas taip pavadinti, yra režisieriaus dukros aprašytos baimės. Dėl to ir pats filmas atrodo kaip vienas ilgas vaikiškas siaubo sapnas.

Visiškai wtf filmas, kurį bent kartą verta pažiūrėti.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos