Geriausi matyti siaubo filmai #7 – Stephen King ekranizacijos II

pet_sematary_stephen_king_horror_art_by_billyboyuk-db93mqaNieko nelaukdamas, pristatau antrąją Stephen King siaubo filmų sąrašiuką.

Šiais filmais papildytas siaubo filmų sąrašas.

Pet Sematary (1989)

Mano vertinimas 4/5

Dar viena Stephen’o King’o klasika. Creed’ų šeima – Louis, Rachel, ir jų vaikai Ellie ir Gage – iš Čikago atvyksta į tykųjį Ludlow Maine miestelį Amerikos provincijoje. Pačią pirmą dieną jie susipažįsta su kaimynu iš kitos kelio pusės – Crandall’u, kuris papasakoja apie miestelį. Kai mažoji Ellie pastebi takelį vedantį į mišką, Crandall’as nusprendžia parodyti, kur jis veda – į apleistas naminių gyvūnėlių kapines. Vėliau, per Padėkos dieną, šeimos katinas Chruch’as buvo partrenktas. Crandall’as nuveda Louis’ą giliai į mišką, iki kol jie pasiekia Mi’kmaq genties kapinių žemę. Crandall’as taip palaidojo savo šunį, kuris prisikėlė. Palaidotas katinas prisikėlė, bet tai nebuvo tas pats Church’as, kurį visi žinojo.

Filmas man patiko, nes jame yra nemažai kraupių personažų ir iš pirmo žvilgsnio neaišku – geri jie ar vis tik blogi. Taip pat, kaip minėjau praeitoje apžvalgoje, King’as sugeba iš paprastų dalykų padaryt siaubo istoriją. Ir svarbiausia – filmo atmosfera. Tamsus, klasikinis 80-ųjų siaubo filmas su tam laikmečiui būdingu stiliumi. Pažiūrėti verta vien todėl, kad tai jau klasika.

Secret Window (2004)

Mano vertinimas 5/5

Dar viena ekranizacija pagal Stephen’o King’o knygos Keturios valandos po vidurnakčio (Four Past Midnight) novelę – Paslaptingas langas, paslaptingas sodas (Secret Window, Secret Garden). Jeigu gerai pamenu, skaičiau šitą novelę, labai patiko.

Jau vien tai, kad čia vaidina Depp’as filmas yra geras! O jeigu rimtai, Johnny Depp puikiai suvaidino rašytoją vardu Mort’as, kuriam prasidėjo kūrybinė krizė, todėl persikraustė į mažą miestelį, į namą ant ežero kranto, kad galėtų rašyti. Ir tuo pačiu pabėgti nuo buvusios žmonos, kurią prigavo neištikimą su savo draugu. Tačiau vieną dieną į Mort’o duris pasibeldžia nepažįstamasis su skrybėle vardu John Shooter pareikšdamas, kad jis yra rašytojas ir Mortas pavogė jo pasakojimą. Paskaičius abu pasakojimus – panašumas beveik šimtaprocentinis. Tačiau Morto pasakojimas išleistas dvejais metais anksčiau, todėl jam belieka rasti originalą ir jis atstos. Tačiau viskas ne taip paprasta, ir tuo daugiau Mort’as kapstosi, tuo daugiau įdomybių randa visoje šioje istorijoje.

Tiesą pasakius, pats neatsimenu pabaigos, todėl ir nepaspoilinsiu. Labai labai gerai sudėtas psichologinis siaubo trileris, kuris yra visiškai nenuspėjamas.

Mano vertinimas 5/5

Ne siaubo filmas, o drama, tačiau bežiūrėdamas King’o filmų sąrašą pamačiau ir prisiminiau šį nuostabų filmą. Filmas – klasika ir turbūt dauguma esatę jį matę, tai trumpai nemačiusiems – būtinai pažiūrėkite! IMDb įvertinimas 9.3/10 (1,958,374 balsų) viską pasako. 

Misery (1990)

Mano vertinimas 4.5/5

Rašytojas Paul’as Sheldon’as, keliaudamas iš vieno miesto į kitą, papuolė į pūgą ir nuslydo nuo kelio. Pragulėjęs kurį laiką be sąmonės, Paul’as buvo rastas mielos moters, kuri jo laimei yra medicinos seselė (Annie Wilkes), kuri priglaudė jį. Atsigavęs, Paul’as suprato, kad yra kažkieno namuose, su sugipsuotom abiem kojom ir išnarintu pečiu. Annie yra didžiausia Paul’o gerbėja ir skaičiusi jo knygas, kurios pagrindinė veikėja Misery, ne vieną kartą. Iš mandagumo ir dėkingumo, Paul’as paskaito Annie jo naujos nepaskelbtos knygos apie Misery ištrauką. Netikėtai Annie pasiunta dėl to, ką išgirdo, bet iškart atsiprašo. Vėliau, Annie paskaito visą būsimos knygos juodraštį ir dar labiau pasiunta ir pasako Paul’ui, jog niekas nežino, kur jis yra ir užrakina jo kambario duris.

Vargšas Paul’as, jis dar nežino, kas jo laukia. Dar viena Stephen’o King’o klasika su kuria nejaukus vakaras garantuotas.

The Mist (2007)

Mano vertinimas 4.5/5

Dar vienas mano mėgstamiausias King’o filmas. Taip pat skaičiau knygą. Tik filme yra pakeista pabaiga, kuri, mano manymu, puikiai užbaigia šį filmą.

Po galingos audros David’as su šeima pastebėjo, kad iš tolumos artėja tirštas rūkas. Nekreipdami ypatingo dėmesio, darė savo darbus toliau. David’as su savo penkiamečiu vaiku išvažiuoja į parduotuvę nusipirkti maisto ir medžiagų namo remontui po audros. Tačiau rūkas, kurį jie prieš tai matė, staigiai apgaubė visą miestelį. Kadangi rūkas labai tirštas ir visiškai nieko nesimato, visi esantys parduotuvėje nusprendžia palaukti kol rūkas išsisklaidys. Tačiau laukti prireikė gerokai ilgiau, nei jie tikėjosi. Neilgai trukus, buvo pastebėti neaiškios kilmės padarai panašūs į vabzdžius, tik gerokai didesnius, kurie gyvena tame rūke.

Didžiausią įtampą man sukuria tie filmai, kuriuose kažkas vyksta, bet neaišku kas arba neaišku kada tai įvyks. Šis filmas toks ir yra, tamsus, nieko nesimato, begalė užknisančių veikėjų, kuriuos norisi užčiaupti ir kurie papildomai sukelia nervus, ir išgyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos