Geriausi matyti siaubo filmai #6 – Stephen King ekranizacijos

image-w856Apie Stephen King turbūt nesuvau girdėjęs nieko iki tada, kai susipažinau su dabartine savo žmona. Na, gal ir girdėjau, bet nežinojau, kas jis toks ir kokie jo filmai. O jo filmai tai kažkas tokio. Tiksliau knygos, pagal kurias daromos ekranizacijos.

Cat’s Eye (1985)

Mano vertinimas 3/5

Cat’s eye susideda iš keletos trumpų pasakojimų, kurie susipina tarpusavyje:

Quitter Inc. – trumpa istorija apie Dick’ą Morrison’ą, kuriam draugas pataria mesti rūkyti ir parekomenduoja kliniką, kurios rezultatai šimtaprocentiniai. Skamba intriguojančiai, tiesa? Sužinojus, kokiais būdais yra suteikiama pagalba, Dick’as greitai nusprendžia atsisakyti šios idėjos, tačiau ne jis tai sprendžia. Jam yra grasinama žmonos ir vaiko sveikata ir gyvybe, jeigu jis bent vieną kartą palūš ir sutrauks cigaretę – jis sekamas visur ir visada. Vien pažiūrėjus filmą, kai kurie rūkaliai, manau, susimąstys, ant kiek tai yra blogai.

The Ledge – Cressner’is – kazino savininkas, mafijozas ir pavydus šūdžius pasiūlo Johnny’iui Norris’ui, kuris yra Cressner’io žmonos meilužis, sandorį – jeigu Norris’as pereina per pastato atbrailą, esančią paskutiniame dangoraižio aukšte, tai jis gali pasiimti Cressner’io žmoną ir pinigų. Jeigu Norris’as atsisako – Cressner’is įduoda jį policijai už narkotikų laikymą dideliais kiekiais, kurie yra jam pakišti. Aš ir šiaip bijau aukščio, o šis pasakojimas visą laiką laikė mane tokioje įtampoje, kad jam pasibaigus pradėjo belenkaip skaudėti raumenis kai atsipalaidavau.

General – baigiamasis filmo pasakojimas yra apie katiną, kuris atėjo į mergaitės namus užuodęs pavojų ir norėdamas ją apsaugoti. Durnė motina neleidžia laikyti katino namuose, nes jis gali jai pakenkti. Tačiau mergaitei kenkia ne katinas, o trolis, kuris kiekvieną naktį išlenda iš sienos ir bando pavogti mergaitės kvėpavimą. Katinas bet kokiu būdu bando patekti į vidų apsaugoti mergaitės, bet dėl savo „agresyvumo“ atsiduria prieglaudoje. Bet vis tik kačiukas pabėga iš prieglaudos ir spėja išgelbėti mergaitę, o tėvai, netikėję troliu, randa jo mažą kardą. 

Jeigu nusiteiksite filmą žiūrėti kaip rimtą siaubiaką, kuris pakutens jūsų nervus ar privers šokinėti iš baimės, tai iškart sakau, kad taip nebus.

Carrie (1976)

Mano vertinimas 5/5

Religinės fanatikės motinos auginama dukra yra užguita, mokykloje niekam ji nepatinka ir visi iš jos tyčiojasi. Tačiau niekas, net ir jos motina nežino, kad mergina turi telekinetinių galių, kurios pasireiškia didelio streso metu. Kai mokykloje į ją atkreipė dėmesį vaikinas ir pakvietė eiti kartu į išleistuves, tai buvo jai tarsi svajonių išsipildymas. Tačiau jos motinai atrodė priešingai ir ji norėjo apsaugoti merginą nuo aplinkinio pasaulio žiauriausiais būdais. Vis tik į išleistuves ji nuėjo, tačiau jos baigėsi ne pasaka, o pragaru.

Knygoje, pagal kurią pastatytas filmas, pasakojama ilgesnė istorija, kas vyko miestelyje po išleistuvių ir kuom viskas pasibaigė. Sutrumpintas filmas yra ne ką prastesnis nei knyga. Tiesa pasakius, filmo pabaiga man labiau patiko. Filmas senas, todėl ir efektai atitinkami tiems metams, kurie neįbaugins ir neprivers šokinėti iš baimės. Tačiau pati filmo atmosfera savaime yra nejauki ir bauginanti. Pradedant nejaukiais momentais, kai tyčiojasi iš Kerės, baigiant ja pačia. Aktorė parinkta nuostabiai. Ji atrodo taip, lyg ir realiame gyvenime būtų tokia, kokia rodoma filme – užguita, iš kurios visada tyčiojasi, bet tuo pačiu, kai padaro atitinkamą veido išraišką, tai atrodo kraupiai. Apskritai, filmas yra žanro klasika ir žiūrėti jį reikia atitinkamai.

Christine (1983)

Mano vertinimas 5/5

Kai žmona pasakė, kad yra siaubo filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka automobilis, tai tą patį vakarą ir pažiūrėjom ir nuo tada tai tapo vienu iš mano mėgstamiausių filmų.

Arnis, mokyklos liurbis, ką tik išsilaikęs teises, įsigijo seniai nenaudojamą automobilį su mintim jį sutvarkyti ir būti kietu. Tačiau, kuo daugiau laiko Arnis praleisdavo su Kristina, tuo labiau jis keitėsi – nusiėmė savo moksliuko akinius, pradėjo rengtis kaip 50-ųjų gangsteris, tapo arogantiškas. Arnio draugas Dennis išsiaiškino tamsiąją automobilio praeitį, tačiau pats Arnis to nežino. Tačiau Arnis žino, jog šis automobilis nėra paprastas ir žino ką Kristina gali.

Stephen’o King’o filmai, po to, kai man juos parodė žmona, pradėjo patikti dėl to, jog jis aprašydamas paprastus kasdienius dalykus, gali paversti juos kraupiais. Automobilis pats savaimė nėra nei baisus, nei ką, tačiau šiame filme automobilis, „kurio kėbulas yra Plymouth, o siela šėtono“, pats nusprendžia kas gyvens, o kas mirs – jau darosi kraupoka. Tuom man šis filmas ir iškart patiko, kad paimtas netradicinis pagrindinis veikėjas – 1957 Plymouth Fury.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos