Geriausi matyti siaubo filmai #5 – eksperimentai ir 2018-ųjų patikę

Iš visų šiais metais išleistų siaubo filmų, mano manymu, verti pažiūrėti yra vos keletas. Šiandien pateiksiu kelis šių metų filmus, kurie pelnė mano simpatiją ir keletą ankstensių metų

Winchester (2018)

Mano vertinimas 3/5

Šiaip filmas yra pakankamai klišinis. Didelis namas, išprotėjusi močiutė, atvykėlis daktaras, klišinės frazės bei scenos. Gera dalis šio filmo ta, jog jis pastatytas pagal tikrus faktus ir yra paaiškinama, kas čia vyksta, kodėl namas toks didelis, kodėl močiutė išprotėjusi ir, apskritai, pabaigoje viskas parodoma ir paaiškinama. Filmas vertas pažiūrėti vien dėl istorijos, kartais tikrai nenuspėjamų momentų ir nors klišinio, bet vistiek įdomaus siužeto.

A Quiet Place (2018)

Mano vertinimas 4/5

Prasidėjus filmui nenustebkite ir negalvokite, kad jis be garso. Jis su garsu. Tik tų garsų filme nėra daug. Filmas buvo vienas iš šių metų laukiamiausių ir jis pateisino savo laukimą. Postapokaliptiniai scenarijai nėra naujiena, tačiau tokio pobūdžio – be garso – matau pirmą kartą. Beveik nesant garsui tenka labai susikaupti ties vaizdu. Ir tuomet staigiai atsiradęs garsas tampa puikiu jumpscare’u, prablaškančiu nuo tylos.

Filme yra nemažai nuspėjamų dalykų, kurie truputį erziną, tačiau nemaišo labai. Nepatiko pabaiga. Tiksliau, jos visai nėra. Pabaiga turbūt daryta su mintim išleisti antrą filmo dalį, kurios visai nereikia. Visumoj – filmas išskirtinis ir geras.

The Experiment (2010)

Mano vertinimas 5/5

Nors tai ir ne siaubo filmas, o psichologinė drama, tačiau šis filmas puikiai sueis šioje kategorijoje. Filmas yra 2001 metų vokiško filmo „Das Experiment“ perdarinys. Abudu filmai paremti Stanfordo kalėjimo eksperimentu. 26 savanoriai sutiko dalyvauti eksperimente, kuriame jie suskirstomi į dvi grupes – kaliniai ir prižiūrėtojai. Tokio eksperimento paskirtis buvo ištirti kaip neigiama aplinka daro įtaką žmogaus psichikai. Kai šiaip silpnos valios ir su mama gyvenantis suaugęs vyras, pajutęs valdžią, tampa žiauriausiu iš visų…na, tai daug ką pasako. Pats filmas pakankamai depresuotas, bet ir stiprus. Rekomenduoju nemačiusiems.

The Belko Experiment (2017)

Mano vertinimas 4/5

Dar vienas eksperimento filmas. Naujas ofisas, į kurį perkeliami visi darbuotojai, balsas iš lubų, liepiantis nužudyti savo kolegas, arba balsas iš lubų nužudys dvigubai daugiau pats. Vis nauja taisyklė kas kažkiek laiko, liepianti žudyti arba mirsi pats. Dvi grupelės žmonių, kiekviena turi savo lyderį, miršta mieliausi veikėjai. Filmas pakankamai klišinis, bet nepaisant to, sukuria slogią atmosferą ir pastoviai jaučiama įtampa.

The Cured (2018)

Mano vertinimas 5/5

Šiaip nemėgstų filmų apie zombius, bet šitas labai gerai suėjo. Tiesą pasakius, nelabai zombių čia ir yra. Zombių apokalipsė yra suvaldyta ir išrasti vaistai nuo Maze viruso, kuris ir sukelia mutacijas. Vienintelis vaisto trūkumas – išgiję pacientai atsimena viską, ką jie padarė būdami apkrėsti. Neapkrėsta ir sveika visuomenė nenori priimti atgal išgijusių, todėl tarp išgijusių atsiranda bepročių, kurie nori naudos sau ir tuo pačiu pabloginti situaciją.

Nauja, nenuvalkiota ir nelabai matyta filmo idėja, labai gera aktorių vaidyba, perduodamos emocijos, nuotaikos, įtemptas ir žiaurus filmas, bet tuo pačiu labai liūdnas ir emociškai labai sunkus filmas, bet labai labai geras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos