Geriausi matyti siaubo filmai #1

Su žmona esame nesveiki siaubo filmų mėgėjai. Kartais užtrunka pusė dienos rasti daugiau mažiau padorų siaubo filmą, kurį dar įmanoma žiūrėti ir nebūtų visiška pieva. Pirmąjį šios serijos įrašą pradėsiu su gerų, mažiau girdėtų filmų doze.

Nesu filmų kritikas ar profesionalus apžvalgininkas, todėl ir apžvalgos bus…paprastos, buitinės.

The Autopsy of Jane Doe (2016)

Mano vertinimas: 9/10

Mano mėgstamiausi siaubo filmai yra tie, kuriuose nieko beveik nevyksta, tačiau pastoviai juntama įtampa, siužeto nenuspėjamumas. O tada įvyksta siužeto sprogimas. Su šiuo filmu taip ir yra. Į tėvo ir sūnaus nuosavą morgą atvežama paslaptingai mirusi mergina. Mirties priežastį išsiaiškinti lyg ir turėtų būti lengva, bet tada prasideda keisti dalykai. Man labai patiko šis filmas ir visa jo šiurpi atmosfera su kartais tiesiai į akis spoksančiu moters lavonu, kuri kažką slepia. Momentais prigaudavau save nekvėpuojant, laukiant, kas bus toliau.

Oculus (2013)

Mano vertinimas: 10/10

Vienas iš geriausių matytų siaubo filmų kol kas. Filmas ilgas, beveik 2 valandos, tačiau tas laikas, žiūrint šį filmą pirmą kartą, praėjo neįtikėtinai greitai. Filmas iš tų, kur lyg ir nieko neparodo baisaus, bet pastoviai tvyro įtampa, vis tikiesi, kad va tuoj bus jumpscare’as, bet ne, šis filmas ne klišinis jumpscare’ų prikimštas krūtesnis siaubiakas.Tai psichologinis siaubiakas su mindfuck elementais, kuriame žiūrovas paliekamas pastoviame psichologiniame siaube, o pabaigoje dar ir po titrų sėdi susikonfjūzinęs, bandant iki galo suprasti, kas vis tik įvyko. Reikia susikaupti norint jį žiūrėti ir viską suprasti.

Unfriended (2014)

Mano vertinimas: 7/10

Kai išsirinkom žiūrėti šį filmą, nieko įspūdingo iš jo nesitikėjom. Found footage stiliaus filmas, kuriame visas veiksmas vyksta Skype. Filmo siužetas pakankamai klasikinis – nusižudžiusi mergina pradėjo vaidentis ir visiems keršyti. Lyg ir klasikinė, beveik nuvalkiota mintis, lyg ir nebeįdomu, bet vistiek kažkodėl patiko. Technologijos ir taip užima didžiąją dalį mūsų gyvenimo, jomis naudojamės visur ir visada – kompiuteriai, išmanieji, planšetės… Šis filmas nuvalkiotą mintį sumodernino ir „įgrūdo“ į technologijas. O kai technologijos pradeda streikuoti, gliučinti ir viską apie mus žinoti – darosi baisu ir realybėj. Filmas pakankamai klišinis su visom savo frazėm ir siužeto eiga, bet kažkas naujo šiame žanre. Pažiūrėti verta.

Get Out (2017)

Mano vertinimas: 10/10

Fimas, gavęs šiais metais oskaro apdovanojimą už geriausią originalų scenarijų.  Labai laukėm su žmona šito filmo ir kai sulaukėm ir pažiūrėjom – buvom apšalę. Gerąja prasme. Nerealus filmas. Pradžioje filmas panašus labiau į romantinį filmą, nei į siaubo mistinį filmą. Palaipsniui siužetas pereina prie rasistinių epizodų, dėl kurių filmas tampa nebejaukus – rasistiniai juokeliai, aliuzija į vergiją Amerikoje, kol viskas pasisuka netikėta linkme… Labai labai rekomenduoju pažiūrėti net nežiūrėjus treilerio.

Greitu metu atsiras nauja meniu skiltis – „Filmai“, kurioje rašysiu visus gerus matytus filmus nepriklausomai nuo žanro.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos