Geriausi matyti filmai #2. Dark drama & mindfuck

Taip. Vėl aš. Ir vėl apie filmus. Beveik kas antras įrašas apie tai? Pff. Gal bent kam nors įdomu ir ką nors naujo ar gero atranda.

Šį kartą irgi dramos, bet labiau su tamsesniu atspalviu.

Šiais filmais ir papildytas mano matytų filmų katalogas

Split (2016)

Mano vertinimas: 10/10

Filmas pasakoja apie asmenybės susidvejinimu sergantį pacientą. Na, pats žodis susidvejinimas čia nelabai tinka. Šis bičas turėjo 23 skirtingas asmenybes, kurios vienu metu „gyveno“ viename kūne, bijodamos „žvėries“. Šiaip žiauriai geras filmas, nerealiai gera James McAvoy vaidyba nuostabiai įsikūnijant į kiekvieną personažą. Vienas geresnių matytų filmų praeitais metais. Berods praeitais jį žiūrėjau, nepamenu. Rekomenduoju!

The Truman Show (1998)

Mano vertinimas 9/10

Žiūrėjau šį filmą du kartus: pirmą – kai dar neturėjau smegenų paauglystėj, kitą – jau su truputį smegenų. Jau net pirmą kartą filmas paliko įspūdį. Su komedijos prieskoniais sci-fi drama, parodanti, kokie mūsų gyvenimai tampa – kontroliuojami kitų, bet ne mūsų pačių, ir vartojimo kultūros iškėlimas virš visko.

The Number 23 (2007)

Mano vertinimas 8/10

Labiau jau psichologinė drama/trileris. Filmas ne paranojikam, nes galima „užsikrėsti“ paranoja ir visur matyti skaičiukus ar kitokį šūdą. Labai buvo keista matyti Jim Carrey tokiam vaidmeny. Bet ir labai tiko jam šis vaidmuo. Jim Carrey veikėjas Walter Sparrow savo gimtadienio proga nuo žmonos gavo knygą apie skaičių 23. Kuo toliau skaitant, tuo daugiau atsirasdavo sutapimų su Walter asmeniniu gyvenimu, dėl ko paranoja jį užvaldė galutinai…

Requiem for a Dream (2000)

Mano vertinimas 10/10

Režisieriaus Darren Aronofsky klasika, po kurio noras vartoti narkotikus turėtų atšokti visiems, kas pažiūri. Filmas pasakoja apie 4 skirtingus personažus, jų gyvenimą ir priklausomybę nuo narkotikų ir pasekmes. Filmas, kurį bent kartą gyvenime būtina pažiūrėti.

Control (2007)

Mano vertinimas 9/10

Po šio filmo depresija garantuota. Biografinė drama, kuri pasakoja apie Joy Division lyderio ir vokalisto Ian Curtis gyvenimą, muzikinės karjeros pradžią, depresiją ir kovą su vidiniais demonais. Kol kas geriausias filmas apie depresiją, kurį teko matyti.

Mother! (2017)

Mano vertinimas 9/10

Dar vienas Darren Aronofsky šedevras. Apie šį filmą girdėjau daug skirtingų atsiliepimų: kad tai yra šūdas, nesąmonė, sugaištas laikas ir t.t., ir kad tai yra šedevras ir nuostabus filmas. Aš esu iš antros kategorijos. Visi, kurie nesuprato filmo, matyt buvo marozai, kurie tikėjosi kad bus žiauriai geras siaubiakas su kraujais ir kitom nesąmonėm su gražia pana. Bet oi kaip jie klydo. Aš pats kai ėjau į filmą, berods, net treilerio nebuvau matęs, tai nežinojau, kur einu. FIlmas prasideda kaip bet koks normalus filmas ir palaipsniui pereina prie visiško jovalo ir „suprask kaip nori, kas vyksta“ epizodų. Sugrįžus po kino teatro reikėjo dar papildomai pasiskaityti, ką visa tai reiškia ir ką simbolizuoja visas filmas. Kitaip tariant, jei žiūrėsit filmą, tai turėkit omeny, kad visas filmas yra vienas didelis biblijinis simbolis ir paremtas biblijiniais motyvais ir veikėjais.

American Beauty (1999)

Mano vertinimas 10/10

Filmas tapęs klasiką, kurį verta pažiūrėti bent kartą gyvenime. Pats mačiau jau gal tris kartus. Svetimos gėdos ir nejaukumo jausmas visą filmą – garantuotas. Filme pasakojama apie vidurio amžiaus krizės kankinamą Lester Burnham, kuris yra nemylimas savo dukters, ignoruojamas ir laikomas po padu žmonos ir nereikalingas darbe, kuris įsimyli savo dukros bendraklasę. Bet tai filmas ne apie Lolitos santykius. Viskas šiame filme yra awkward, šlykštu, bjauru, neteisinga morališkai, bet amerikietiškai „gražu“.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos