Geriausi matyti filmai #10 – dramos dramos dramos

Šiame ilgame sąraše dauguma filmų yra savo žanro klasika, arba tiesiog tie, kurie palieka tik geriausią įspūdį. Kuo toliau – tuo filmų aprašymai trumpėja. Taigi taigi.

Into The Wild (2007)

Mano vertinimas 5/5

Daugiau mažiau visi šitą filmą žino, naujų laikų klasika. Žiūrėjau vieną kartą, labai patiko, bet ir buvo labai liūdnas. Istorija paremta pagal tikrus faktus ir, jeigu neklystu tai net filmuota tame pačiame autobuse, jeigu tai ne labai gera dekoracija.

Christopher McCandless, baigęs universitetą nusprendžia atsisakyti visko ir iškeliauja į Aliaskos gamtą, pakeliui sutikdamas skirtingas įdomias asmenybes.

Joy (2015)

Mano vertinimas 4/5

Labai sunku apibūdinti apie ką šis filmas. Siaurąja pžprasme – apie Joy (taip, toks vardas), kuri sukūrė superšluotą ir nori ją užpatentuoti ir iš to užsidirbti ir kaip jai tai nesiseka kaip ir dauguma dalykų jos gyvenime. Plačiąja prasme – tai filmas apie tarpusavio santykius, savęs ieškojimą, įsitvirtinimą gyvenime ir panašiai. Filmas apie šeimą ir jos santykius. Sunku nupasakot. Kai tik šis filmas pasirodė tai pamenu buvo pakankamai nuvertintas. Man asmeniškai visai patiko.

Me Before You (2016)

Mano vertinimas 3.5/5

Atsimenu, į šį filmą ėjome su žmona į kiną. Žmonių salėje buvo pakankamai, ypatingai moterų, tai nosies šniurkštimų prisiklausiau belenkiek. Šiaip filmas pakankamai tipinio siužeto – kažkas serga nepagydoma reta liga, sutinka antrą pusę, įsimyli, o tada arba happy end’as ar ne. Praktiškai identiško siužeto yra neseniai išėjęs ir visiems galvas susukęs Midnight Sun. Nežinau kodėl šitas papuola į šį sąrašą. Galbūt todėl, kad mačiau jį kine ir paliko didesnį įspūdi. Didelis ekranas = didelis įspūdis. Arba galbūt todėl, kad iš visų tokio žanro filmo šis pakankamai gerai suvaidintas ir įtikinama istorija. Antrą kartą nežiūrėčiau, bet ir nesigailiu žiūrėjęs. O tai jau gerai.

Meet Joe Black (1998)

Mano vertnimas 4/5

Reiktų pažiūrėt šitą filmą dar kartą, blankiai beprisimenu. Mirtis, kurią vaidina Brad Pitt atėjo pasiimti su savimi William Parrish, kuris ką tik atšventė savo 65-ąjį gimtadienį ir kuriam nelabai sekasi, nes jo kompaniją nori sujungti su kita. Tuo pačiu Mirtis, kuri įsikūnijo į ką tik mirusio vyro kūną nusprendžia šiek tiek patyrinėti pasaulį. Tačiau, William’o dukra įsimyli mirtį. Ir gaunasi toks meilės ir mirties trikampis. Geras filmas, kuriame susipina ir juodas humoras ir meilės ir drama.

The Pianist (2002)

Mano vertinimas 5/5

Vienas mano mėgstamiausių filmų. Ever. Mačiau gal tris ar keturis kartus ir žiūrėčiau dar ir dar ir dar. Taip pat sakyčiau filmas klasika. Beje, filmas irgi paremtas tikra istorija. 1939 metai, Wladyslaw Szpilman, pagrindinis filmo veikėjas, pianistas dirbęs radijuje ir grojęs gyvai restoranuose, Lenkijos žydas. Prasidėjus karui jo likimas praktiškai buvo aiškus – mirtis. Šiaip ne taip sugebėjęs išsigelbėti iš žydų geto, Wladyslaw liko visiškai vienas, todėl slėpėsi kur tik galėjo, ieškojo, kas galėtų jį priglaust. Kai vokiečių pareigūnas jį rado namo griūvėsiuose galima buvo tikėtis blogiausio. Tačiau muzika jį išgelbėjo. Labai geras filmas. Labai liūdna, bet tuo pačiu gerai pasibaigusi istorija. Ir labai graži muzika. Ir mėgstamiausia mano kompozicija – Šopeno noktiurnas nr. 20, atliekama to paties Wladyslaw Szpilman.

Schindler’s List (1993)

Mano vertinimas 5/5

Filmas – klasika. Ilgas – 3val 15min. Žiūrėjau gal prie septynis – aštuonis metus. Pradžioj labai nepatiko, nes ilgai įsisiūbavo veiksmas (to man tada ir tereikėjo pienburniui), bet paskui nepastebėjau kaip likusi filmo dalis praėjo. Norėjau dar. Buvau sukrėstas. Buvo ir liūdna, bet tuo pačiu ir malonu. Jausmų maišalynė. Bet filmas nerealus. Rekomenduoju visiems bent kartą gyvenime pažiūrėti jį. Filmas turintis vieną liūdniausių main theme.

To The Bone (2017)

Mano vertinimas 4/5

Apie anoreksiją su juodo humoro prieskoniais. Šiaip, kai ieškojom, ką pažiūrėti vakare, negalvojom, kad šis filmas bus geras. Bet buvo visai geras. Šiek tiek juokingas, šiek tiek liūdnas, šiek tiek meilės, šiek tiek šiaip mielas. Ramiam vakarui pats tas.

Closing The Ring (2007)

Mano vertinimas 4/5

Kažkuriame savo įrašę esu minėjęs šį filmą. Labai graži meilės istorija apie tai, kaip karas išskyrė du įsimylėjėlius Ethel ir Teddy, Visas dabartinis Ethel gyvenimas gal ir būtų likęs paslapty, jeigu ne atkaklus „lobių ieškotojas“, kuris suranda kai ką, kas priklauso būtent Ethel. Kadangi istorija ilgai ir po truputį rutuliojasi, tai daugiau nepasakosiu, kad nepaspoilinti. Rekomenduoju pažiūrėti.

Saving Private Ryan (1998)

Mano vertinimas 5/5

Apie šitą filmą esu girdėjęs, bet niekada nebuvau jo matęs. Iki maždaug praeitų metų kada jį pagaliau pažiūrėjau. Vargu ar filmą reikia pristatinėti, kai jis turi solidų 8,6/10 IMDb įvertinimą ir Tom Hanks pagrindiniame vaidmenyje. Nuostabus filmas, nuostabi istorija, beveik verkiau. Nemačiusiems – rekomenduoju be kalbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos