Geriausi matyti filmai #1. Dramos

Peržiūrėjus mano įrašų istoriją, galima susidaryti įspūdį, kad esu beširdis, viską kritikuojantis, kapines ir siaubus mėgstantis padaras. Kartais ir mano širdis suminkštėja. Ir pažiūrėjus gerą dramą lieka malonūs liūdesio ir sentimentų jausmai. Pasidaro liūdnai gera. Mėgstu tokius filmus. Bet tik pagal nuotaiką.

The Green Mile (1999)

Mano vertinimas 10/10

Filmas – klasika. Pirmą kartą šį filmą pažiūrėjau su žmona. Tada dar tik neseniai buvom pradėję draugauti. Jau vien bežiūrint trailer’į susigraudinau, o tąkart žiūrint filmą ir apsiverkiau.

Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo Stephen King romaną. Filme rodoma 1930 metų Amerika, Luizianos kalėjimas, į kurį atvyko įtariamasis juodaodis, įtariamai nužudęs dvi mergaites. Tačiau įtariamasis John Coffey – geros dūšios, spinduliuojantis gera energija ir bijantis tamsos dičkis – nepanašus į tą, kuris galėjo tai padaryti. Labai graži ir liūdna istorija apie neteisybę ir apie tai, kad nereikia apie žmogų spręsti, šiuo atveju, pagal nusikaltimą, kurį padarė (arba nepadarė).

A Street Cat Named Bob (2016)

Mano vertinimas 9/10

Biografinė drama, kuri pastatyta pagal to paties pavadinimo knygą. Filme pasakojama apie nuo heroino priklausomą benamį James Bowen, kuris neteko vilties kažką pakeist. Todėl jo gydytoja apgyvendino jį socialiniame būste ir „pasodino“ ant metadono. Netikėtai atsiradęs ryžikas suteikė tikslą gyventi – kažkuo rūpintis, padėti išsikapstyti iš priklausomybės ir gyventi švariai. Labai labai graži istorija, kiek daug gali padaryti vienas mielas padarėlis. Kam įdomu, čia galite pažiūrėti interviu su James Bowen ir Bob.

The Time Traveler’s Wife (2009)

Mano vertinimas 9/10

Romantinė sci-fi drama, kuri…taip ir vėl paremta to paties pavadinimo knyga. Geras rašytojas plius geras režisierius – gaunas geras filmas. Filme pasakojama apie vyrą Henrį,kuris turi keistą genetinę ligą, kuri priverčia jį nevalingai keliauti laiku, praeityje ir ateityje vis susitikdamas su savo meile Clare. Siužetas pradžioj atrodo labai painus ir chaotiškas, kadangi Henry atsiranda bet kur ir bet kada. Bet vėliau, viskas susistato į savo vietas. Unikalus filmas savo mintim ir labai romantiškas. Rekomenduoju pažiūrėti su pora. Galbūt jai net prireiks servetėlių.

Silver Linings Playbook (2012)

Mano vertinimas 9/10

Filmas, kurį mačiau jau du kartus ir kuris man be galo patinka. Kodėl tada 9 iš 10? Jennifer Lawrence gera aktorė ir labai graži moteris, bet jeigu būtų labiau pasimokius šokti, būtų nuostabu.

Pagrindinis filmo veikėjas Pat, buvo paleistas iš psichiatrinės ligoninės ir grįžta gyventi pas tėvus. Jis kenčia nuo nuotaikų kaitos (ang. bipolar disorder). Pat, užsispyręs susigrąžinti savo buvusią žmoną, netyčia sutinka ką tik našle tapusią Tiffany. Jiems vis „netikėtai“ susitikus, Tiffany pasisiūlo padėti Pat susigrąžinti savo buvusią žmoną mainais, jei Pat padės Tiffany laimėti šokių konkursą. Filmas apie tai, kaip du keistuoliai ir, sakykim, visuomenės atstumtieji (Pat – kenčia nuo psichikos ligos, Tiffany – po vyro mirties paniro į depresiją ir daro nesąmones) suranda bendrą kalbą. Nestokojantis juodo humoro, meilės ir dramatiškų momentų filmas.

Passengers (2016)

Mano vertinimas 7/10

Aš šiaip neesu tokio sci-fi mėgėjas, bet tiesą pasakius filmas susižiūrėjo pakankamai gerai. Beveik dviejų žmonių filmas, kuriame yra visko – ir meilės, kuri šiame kontekste atrodo labai net romantiškai (dviese visame erdvėlaivyje), ir kartais banalaus, klišinio veiksmo (erdvėlaivis sugedo ir tiek jie dviese gali išgelbėti visą erdvėlaivį), ir vėl meilės (kai gelbint erdvėlaivį sproginėja jausmai) ir vėl veiksmo. O bet tačiau, nepaisant to, kad apstūmiau ką tik, pats filmas man vistiek patiko. Romantika, romantika ir dar kartą romantika. Na ir Jennifer Lawrence. Filmas ne šedevras, bet pažiūrėti rekomenduočiau.

The Age of Adaline (2015)

Mano vertinimas 9/10

Dar viena fantastinė romantinė drama. Kas nors bent kartą yra pagalvojęs, kad norėtų ties kažkuriuo amžiumi nustoti senti. Visiškai. Toks stebuklas nutiko Adalinai.  Kai pateko į avariją ir nuskendo, Į ją trenkė žaibas ir Adalina stebuklingai atgijo, tik…pati to nežinodama, nustojo senti. Iš pradžių viskas kaip ir faina, bet bėgant laikui stebėti kaip sensta tavo draugai ir dukra,o tu pati ne – jausmas ne iš maloniausių. Adalina visą laiką vengė santykių, kadangi kokie santykiai, „kai negali kartu pasenti“. Tačiau atsiradęs vaikinas pakeitė jos nuomonę. Tik vėliau paaiškėja įdomesnių dalykų… Nespoilinsiu jau, siūlau pažiūrėti.

A Dog’s Purpose (2017)

Mano vertinimas 9/10

Dar vienas labai gražus filmas apie gyvūnus. Su žmona labai laukėm šio filmo ir jis pateisino savo lūkesčius. Filmas pasakoja apie vieno šuns gyvenimo tikslo paieškas, mirštant ir iš naujo gimstant. Kartais filmas galbūt per daug užsaldintas ir bando paveikti žiūrovą emociškai, bet nuo to blogu jis netampa. Berniukai ir mergaitės, pasiruoškit servetėles ir būtinai pažiūrėkit!

2 Replies to “Geriausi matyti filmai #1. Dramos”

  1. Didžioji jūsų išvardintų filmų dalis yra ir mano tope, tad jei dar nežiūrėjote, siūlyčiau tokius filmus :)
    The Sea Inside (2004)
    Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
    Into the Wild (2007)

    1. Smagu, kad geras skonis sutampa. Apart pirmojo, tiek Eternal Sunshine, tiek Into the Wild esu matęs, dėkui, kad priminėt, geri filmai, užsirašysiu kitiems įrašams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos