Dviratis ir buduliai. Konfliktas #1

Kai pradėjau kasdien važinėti dviračiu po miestą žinojau, kad anksčiau ar vėliau teks atsidurti konfliktiškose situacijose su buduliais vairuotojais. Pakankamai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet vairuotojai išvažiuodami iš kiemų, aikštelių ir kirsdami dviračių taką nepraleidžia nei pėsčiųjų nei dviračių. Vargu ar jie net pagalvoja apie tai, kad kažkas gali ten eiti/važiuoti. Ne kartą teko matyti situaciją, kai išvažiuodami iš kiemo vairuotojai (ypatingai Žirmūnų gatvėje) įsibėgėja, pravažiuoja visiškai nesidairydami pro šaligatvį / dviračių taką ir sustoję ties išvažiavimu pradeda dairytis.

Aš jau nekalbu apie praleidimą per perėją. Jei privažiuoja perėją ir pamato mane tai paspaudžia, kad greičiau pravažiuot. Šiandienos situacija nutiko būtent perėjoje. O tiksliau dviračių pervažoje. Kažkoks silpnaprotis šiaip ne taip sustabdė savo kibirą ant dviračių pervažos. Matė mane, bet labai nenoriu stabdėsi jam kažkaip. Aš ramiai pravažiavau, pavymui girdžiu kaip tas budulis pravėrė savo kakarynę ir pradėjo pilti trydą iš burnos, kad nulipčiau nuo dviračio.

Net ne pati situacija mane suerzino, o tai, kad kas vyksta tokių žmonių galvose, kai jie nepatingi atsidaryti langą ir kaip kokie marozai rėkauja. Bet koks kiek protingesnis žmogus patylės arba paburnos sau, o tokiems intelekto nesužalotiems taip ir niežti burną parėkauti, parodyti visą savo išprusimą.

Liūdna, bet panašu situacija nesikeis tol, kol dviratis kelyje netaps taip pat normalu kaip vakarų šalyse. Taip pat kol nebus plataus ir normalaus dviračių infrastruktūros tinklo ir dalis gatvių dalinai arba visiškai atiduotos dviračiams ir pėstiesiems.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos