Dalykai, kurie gali sugadinti barzdą

Kažkada jau esu rašęs patarimus norintiems užsiauginti gerą barzdą. Šiandien noriu papasakoti apie dalykus, kurie kenkia jūsų barzdai ir dėl ko auginimo procesas gali užtrukti arba visai pasibaigti.

Kai kurie punktai kartosis iš kito straipsnio, kadangi tai yra vieni pagrindinių ir svarbiausių barzdos auginimo patarimų.

factseverymanshouldknowaboutbeardsh_1428322950_1100x513

Muilo arba paprasto šampūno naudojimas

Kodėl tai taip svarbu? Veido oda ir skalpo oda labai skiriasi. Veido oda yra labai jautri kiekvienam dirgikliui, tuo tarpu galvos oda yra viena ištvermingiausių, sakykim taip. Plaukų šampūnas yra sukurtas tik galvos plaukams. Veido odai ir barzdai jis yra per grubus, todėl oda gali pradėti pleiskanoti, barzdos plaukai gali išsausėti, pradėti slinkti arba lūžinėti. To turbūt nenori nei vienas barzdočius arba bandantis tokiu tapti.

Vietoj muilo arba šampūno reikia naudoti prausiklius ir kondicionierius skirtus specialiai barzdai. Jie yra švelnesni, pritaikyti barzdos plaukams ir veido odai, todėl nekenkia kaip paprastas šampūnas. Kai kurie prausikliai savo sudėtyje turi daug natūralių ingredientų, kurie maitina ir stiprina barzdą. Barzda tampa švelnesnė, paklusnesnė, švaresnė, sveikesnė ir atrodo šimtą kartų geriau, nei plaunant šampūnu ar muilu.

Barzdos aliejaus nenaudojimas arba per mažas naudojimas

Barzdos aliejaus kiekvieno barzdočio – tiek pradedančio, tiek pažengusio – turi būti produktas numeris vienas. Jį reikia turėti visada ir naudoti kasdien. Aliejus, kartu su natūraliais odos aliejais padeda drėkinti barzdą, suminkština plaukus, padaro juos blizgančiais, švelniais ir sveikesniais. Ką tik pradėjusiam auginti barzdą barzdočiui aliejus padeda iki minimumo sumažinti barzdos niežtėjimą.

Aš pats barzdos aliejų normaliai pradėjau naudoti prieš kokių pusę metų. Prieš tai turėjau aliejų, bet tai naudodavau, tai pamiršdavau. Labai blogas sprendimas. Tuo metu mano barzda buvo trumpa , šiurkšti, sausa, niežtėjo. Bet aliejaus vistiek nenaudodavau, nes pamiršdavau arba tiesiog tingėdavau. Po to, kai barzda šiek tiek paaugo ir pradėjau tuo labiau domėtis, pradėjau naudoti barzdos aliejų kasdien. Rezultatas pasijautė jau po poros dienų. Barzda tapo žymiai švelnesnė, blizgesnė, nustojo niežtėti. Nuo tada barzdos aliejaus buteliukų pas mane tik daugėja: toks, šitoks ir toks.

Taigi, barzdos aliejus privalo būti pas kiekvieną barzdočių ir privalo būti naudojamas.

Blogų barzdos šukų naudojimas arba nesišukavimas

Barzdos šukos, taip pat kaip ir galvos šukos, skirtos iššukuoti veltinius ir palaikyti gerą barzdos išvaizdą. Jeigu norite turėti sveiką ir pakankamai vešlią barzdą, tai ir šukos turi būti geros ir skirtos specialiai barzdai, o ne bet kokios už 0,99€ iš kokios nors kiosko.

Kam išvis reikia šukuot barzdą? Geras klausimas. Ar šukuojate galvos plaukus? Jei taip, tai kodėl? Barzdos šukavimas elementariai padeda išlaikyti gerą barzdos išvaizdą. Taip pat galima formuoti savo norimą stilių. Dar viena priežastis kam reikia šukuot barzdą – plaukų treniravimas. Kasdien šukuojant barzdos plaukus jie greičiau pradės augti ta puse, kuria juos šukuojate, o ne atgal, į šonus ar į viršų.

Pagrindinis skirtumas tarp pigių ir brangesnių barzdos šukų yra dantukai. Pigios šukos yra štampuojamos su presu ir dažniausiai ant dantukų lieka atsikišę plastmasės gabaliukai, kurie šukuojant gadina plauką. Arba dantukai yra tiesiog per siauri ir peša plaukus. Aš jau esu rašęs apie naujas savo barzdos šukas palyginus su pigiom šukom šiame įraše. Todėl šįkart labai nesuplėsiu.

Šiek tiek brangesnės barzdos šukos yra daromos kokybiškiau – likę plastmasės likučiai yra nupjaustomi, dantukai nušlifuojami iki glotnumo, dantukai yra platesni kad kuo mažiau peštų ir kenktų barzdos plaukams.

Labai mėgstu BeardTube kanalą YouTube, rekomenduoju užsiprenumeruot. Trumpas video apie barzdos šukas, pagal kurį ir parašiau šį punktą.

Pastovus barzdos lietimas

Kai barzda užauga, ją malonu liesti – glostyti, tampyti, pešioti ir panašiai. O paskui stebitės, kodėl tam tikros barzdos vietos atrodo plikos arba vienur daugiau plaukų nei kitur. Tai yra labai blogas įprotis, kurio reikia kuo greičiau atsikratyti, jeigu norisi gražios ir vešlios barzdos. Jeigu vis tik labai norisi liesti – darykite tai tik su delnu ir vos vos liečiant. Trumpai, bet aiškiai.

Pasiduodate per anksti

Nusprendėte auginti barzdą, praėjus dviems savaitėms barzda pradėjo niežtėti, pagalvojote, kad tai ne jums ir nusiskutote. Arba pastebėjote, kad jūsų barzda turi tuščių plotų, kuriuose tiesiog neauga barzda ir galvojate, kad niekada negalėsite užsiauginti barzdos, nes užaugs kažkokia nesąmonė.

Aš galvodavau lygiai taip pat. Mano barzda pakankamai plona, vienoj vietoj yra plotas, kuriame visiškai neauga plaukai ir galvodavau, kad man be šansų užsiauginti ilgesnę barzdą. Tačiau dabar, kai mano barzda pakankamai ilga (maždaug piršto ilgio), supratau, kad man visai neblogai sekasi. Barzda vis tik yra plonesnė, nei aš norėčiau, tačiau atrodo visai padoriai, o tuščias plotas apaugo šalia esančiais plaukeliais ir dabar jo beveik nesimato.

Todėl kiekvienai barzdai reikia duoti šansą. Ir kantrybės. Kad pasimatytų visas jūsų barzdos potencialas, turi praeiti mažiausiai 2-3 mėnesiai, kol daugiau mažiau barzda užaugs ir matysis, kokią barzdą vis tik turite. Žinoma, reikės iškentėti niežtėjimo ir baisios barzdos stadiją, tačiau jeigu esate apdovanotas gerais genais kantrybė atsipirks nuostabia barzda. Tik nepamirškite jos prižiūrėti!

Nereikia lygintis su kitais

Šitas punktas susijęs su prieš tai buvusiu. Jeigu pradedi lyginti savo barzdą su kitomis vešliomis, vikingų barzdomis, o pats negali tokios užsiauginti – spjauni ant visko ir nusiskuti. Genų nepakeisi. Todėl jeigu norite auginti barzdą, tačiau ji nėra tokia vešli kaip nuotraukoje straipsnio pradžioje – nereikia nusiminti! Kiekvienas esame skirtingas, apdovanoti skirtingais genais. Todėl reikia džiaugtis tuo, kokią barzdą turi. Jeigu negali turėti vešlios barzdos – susikurk sau tinkantį stilių su tokia barzda, kokią turi. Kaip ir minėjau prieš tai – barzdai reikia duoti laiko, kad suprasti, kokia ji gali užaugti.

Johnny Depp ir James Franco įžymybės, turinčios pakankamai prastai augančias barzdas, bet tai jiems netrukdo ir jie to nesigėdija.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos