Barzdoto tėčio užrašai #8

Paskutiniu metu vis prisimenu kaip mūsų mažoji išvydo šį pasaulį. Turbūt prasidėjo man emocinis atsigavimas po nėštumo ir gimdymo bei pirmojo mėnesio strioko, tai pradedu prisiminti ir naujai permąstyti tą laikotarpį.

Gimdymo metu aš labai jaudinausi ir niekaip negalėjau rasti sau vietos ant suoliuko. O stovėti šalia nenorėjau, nenorėjau trukdyti ir blaškyti ir taip sunkų procesą. Kuo arčiau gimimo tuo labiau jaudinausi. Kai gydytojas sakė stumti aš stūmiau kartu. Tik paskui supratau, kad ne aš gimdau vis tik. Koks mane užplūdo emocijų pliūpsnis, kai pamačiau kaip mažoji išsprūdo į šį pasaulį, pamėlusi, bet sava. Išsiurbus plaučius išgirdau pirmąjį jos verksmą. Tokį silpną, springstantį, gargaliuojantį, bet tai buvo kažkas nerealaus. Kai tai prisimenu visada iš laimės sušlampa akys. Ir kai ją padėjo žmonai ant krūtinės ir mažoji žiūrėjo į mus savo dar nematančiom akim kažką gargaliuodama, inkšdama ir kriuksėdama aš negalėjau patikėti, kad tai vyksta, kad ji čia, nors dar ką tik buvo pilve. O dabar jau čia, ant krūtinės, nebeverkia, o tik ramiai guli ir skleidžia savo mielus ir gasdinančius garsus. Vis galvojau, kad jai blogai išvalė plaučius ir ji tuoj užsprings arba uždus prisispaudusi prie krūtinės. Paskui ją suvystė, davė man laikyti ir ji pas mane ant rankų užmigo. Sėdėjau išsišiepęs ir į nieką nekreipdamas dėmesio. Tai buvo geriausias rytas mano gyvenime.

Per trumputį jos gyvenimą, jau buvo keletas pirmų kartų: pirmą kartą pradėjo normaliai matyti, sekti akimis, laikyti galvą, laikyti galvą ant gulint ant pilvo, šypsotis. Šiandien žaidžiant su mažąja mojuojant šliaužtinuku virš galvos ir šnekinant ją ji pradėjo juoktis. Ne tik šypsotis, bet juoktis balsu šiek tiek krykštaujant kaip kūdikiai daro. Ir tai buvo taip miela, kad abudu su žmona ištirpom iškart. Pavyko ir antrą kartą ją prajuokinti. Trečią kartą bandant nufilmuoti nebepavyko, bet užtenka to, kad turėsim atmintyje šį jos mielumo protrūkį.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos