Barzdoto tėčio užrašai #75

Pirmoji adaptacijos savaitė.

Štai ir baigėsi pirmoji darželio lankymo savaitė, tiksliau trys dienos. Tačiau nuo to įspūdžių ne mažiau. Panašu, kad darželis mažajai visai patinka, nors pasitaiko ir nesmagių akimirkų. Bet jos greitai praeina.

Taigi, nuo pradžių. Skaičiau ir straipsnius internete ir kalbėjom su žmona kaip geriausia būtų elgtis atvedus mažę į darželį. Likus kokiai savaitei pradėjom kone kasdien pasakoti, kad ji eis į darželį, kad ten bus vaikučių ir kad ten reikės likti be mūsų. Visi tokie pokalbiai buvo pasitinkami su entuziazmu ir šypsena. Tai jau gerai.

Taip pat svarbus dalykas buvo papasakoti mažei, kiek laiko ji bus darželyje. Pakeliui aš jau jai sakydavau, kad ateisim į darželį, tu būsi su auklėtoja ir vaikučiais, o aš ateisiu prieš pietus. Paskui sakiau, kad ateisiu po to, kai pabus lauke, nes nežinojau kada ką veiks.

Ir paskutinis, turbūt svarbiausias dalykas – atsisveikinimas. Trumpas, greitas ir paprastas atsisveikinimas, kad būtų kuo mažiau ašarų ir kuo greičiau apsiramintų ir eitų žaisti.

Taigi, pirmas dvi dienas atvesdavau ryte prie pusryčius ir pasiimdavau prieš pietus. Pačią pirmą dieną, kai atsisveikinau ir išėjau, aš jau negirdėjau, bet auklėtoja pasako, kad šiek tiek paverkė. Bet, verkė ir šaukėsi ne manęs, o  tepu tepu norėjo. Jai matyt pavydu, kad aš einu į lauką, o ji turi likti grupėje. Paskui sakė, kad dar vieną kartą verkė, kad labai norėjo tepu tepu. Dėl tepu tepu verkia beveik kasdien. Bet nepaisant to, kaip supratau iš auklėtojos pasakojimų, tai problemų beveik nėra – ji valgo, žaidžia, bendrauja su kitais vaikais, nebūna isteriškų verkimo ir mūsų šaukimo priepuolių. Ai, pirmą dieną buvo taip, kad išėjus į lauką su visais mažė užsiliūdino šiek tiek. Kitom dienom jau viskas gerai.

Adaptacija vyksta daugiau mažiau panašiai kaip mes ir tikėjomės – pakankamai lengvai, noriai ir be didelių ašarų.

Pirmadienį jau liks miegoti pietų miego. Smalsu kaip seksis, nes nuo to priklausys tolimesnė adaptacija. O laiko jai nebėra, kitą šeštadienį man jau baigiasi atostogos ir keliausiu į darbą. Bet tikiuosi, kad viskas bus gerai ir ji noriai liks visai dienai. Nes šiandien prie miegą sako tepu tepu, diaug diaug lialia. Panašu, jog kažkas nori į darželį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos