Barzdoto tėčio užrašai #70

Įmantrus žodynas.

Vis labiau tobulėja mažosios žodynas ir išmoksta naujų žodžių. Savaime suprantama iki tobulumo jos tariamiems žodžiams trūksta arba net reikia šifruoti ar atspėti, ką ji nori vienu ar kitu žodžiu pasakyti.

Pavyzdžiui, žmona pasakojo, jog mažoji išmoko naują žodį bugis. Kaip manot, ką jis reiškia? Baubas? Ne. Aš iš pradžių pagalvojau, kad ji taip vabalus vadina. Bet irgi ne. Apgamas. Bugis reiškia apgamas. Kaip? Kodėl? Neįsivaizduoju. Panašumo beveik nulis tarp tų žodžių, bet vat jos smegenėlės taip sugalvojo ir ką tu jai.

Dar vienas jos išgalvotas žodis – mumiai. Na, kaip manote, ką tai reiškia? Troliai mumiai? Deja, ne. Mumija? Kodėl išvis turi mokėti šį žodį? Bet ne, ne mumija. Mumiai reiškia muilai. Taip, ne muilas, o daugiskaita muilai. Arba muilo putos. Tada suprantama, kodėl daugiskaita.

Bubiai – dar vienas žodis, kuris yra šiokia tokia mistika, jei nežinai, ką jis reiškia. Bet manau šitą lengviau bus atspėti. Jeigu pagalvojot, kad tai baubai – jūs teisus.

Dabar toks lengvesnis – gurka. Taip, tai agurkas. Dar kartais pasako aa-gurka. 

O pabandykit atspėti, ką reiškia didi. Didelis? Ne, didelis yra didli didli. Didi – reiškia muziką. Kodėl didi? Kol aš pats išsiaiškinau tai praėjo šiek tiek laiko. Žmonos telefono skambutis yra Queen – One Vision dainos įžanginiai akordai. Ir kai tik jai kažkas skambindavo aš niūniuodavau tą melodiją diii…di diiiii… Ir mažoji pasigavo tai ir pradėjo bet kokią muziką vadinti didi.

Žmona buvo susirūpinusi, kad mažoji moka mažai žodžiu, bet kai prisėdom ir paskaičiavom, tai gavosi apie 70. Tai ne tiek ir mažai.

Kokie jūsų mažių nesuprantamiausi žodžiai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos