Barzdoto tėčio užrašai #51

Kaip mažas žmogus dailininku norėjo tapti.

Tai bus trumpa istorija apie tai, kaip mažas žmogutis nori dailininku tapti. Viskas prasidėjo dar tada, kai mažas žmogutis dar daug ko šiame pasaulyje nežinojo, jau nekalbant apie dailę. Pirmieji bandymai piešti su kreidutėmis buvo labai sudėtingi. Tie pirštai nevidonai niekaip neklauso savo šeimininko. Kreidutės vis keliauja iš vienos rankos į kitą – ieškoma ir bandoma, kuri ranka geriau klauso. Pirmi bandymai nupiešti savo pirmąjį šedevrą baigiasi nusivylimu. Bet mažasis žmogutis nepasiduoda ir treniruojasi toliau.

Ėjo dienos, savaitės, mėnesiai. Mažasis žmogutis kasdien treniruojasi ir bando atrasti savo piešimo techniką. Pirštukai jau gerokai paklusnesni negu tada, kai viskas prasidėjo. Kreidutės nebekeliauja iš vienos rankos į kitą, o tvirtai laikomos vienoje rankoje. Pirštai dirba mikliai, užtikrintai ir greitai. Kreidutės galiukas juda tiksliai ten, kur jį veda šeimininkas – mažas žmogutis. Technika taip pat tobulėja, nes bent kas antras piešinys gali būti priskirtas abstrakčiojo meno kūriniui. O kai kurie gali būti laikomi šedevrais. Žinoma, visa tai buvo pasiekta ne nieko nedarant, o uoliai treniruojantis. Kasdien bent po valandą laiko mažasis žmogutis praleidžia prie savo piešimo sąsiuvinio. Jis visas nuo pirmo iki pat paskutinio puslapio užpildytas eskizais ir dar neatrastais šedevrais. Jeigu mažasis žmogutis neturi šalia savo sąsiuvinio, bet turi su savimi kreidutę – laiko veltui neleidžia. Treniravimasis vyksta ir ant literatūros kūrinių, ir ant mažiau vertingos literatūros kaip žurnalai, o taip pat mažo žmogaus meną galima užtikti ir ant tokių mažiau tikėtų paviršių kaip stalas, spintelė, palangė arba netgi langas.

Mažas žmogutis ir dabar prieš miegą nenustoja tobulinti savo įgūdžius. Kai aistra kuriam nors dalykui yra tokia stipri kaip mažojo žmogučio ateityje iš to gali išsirutulioti kažkas didingo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos