Barzdoto tėčio užrašai #50

Šiandien ryte su žmona kaip tik kalbėjom apie tai, kaip mūsų mažoji yra pamišusi dėl knygų. Žinoma, yra į ką. Žmona tiesiog negali gyventi be knygų. Kai kurios mažosios knygutės yra ant tiek nuskaitytos, kad nebeturi dalies puslapių, atrodo taip lyg būtų ką tik iš kišenės ištrauktos ir ištiesintos. Kai kurios jau pasidalino į dvi dalis. O kai kurios yra ant tiek skaitomos, kad veido išraiška ir vėėėl yra visiškai natūrali pamačius, kad mažė jas atsineša.

Pačios mėgstamiausios jos knygutės yra tos, kuriose yra kuo daugiau gyvūnų. O geriausia, kad tai būtų jos mėgstamiausi gyvūnai: paukšteliai, arkliukai ir kačiukai. Yra viena knygutė vien tik su katinais. Tai visi tie katinai yra išbučiuoti, išglostyti ir išmyluoti. Skaito ir miauksi. Ir glosto. Ir pabučiuoja. Ir ai ai ai kokie miau.

Po katinų antras gyvūnas, turbūt, būtų arklys. Turi du žaislinius arkliukus, kurie paspaudus mygtuką eina. Tai ji juos taip myli ir taip su jais žaidžia, kad greitai jie niekur nebevaikščios. Visur, kur tik pamato arkliuką – ga-gaaa! Ar tai būtų knyga, ar jos žaislinis arkliukas, ar spalvinimo knygutėj, ar ant mamos megztinio.

O dar labai mėgsta atsistoti ant lovos, atsiremti į palangę ir stebėti paukštelius. Yra viena varna, kuri kelias dienas iš eilės atskrenda ir vis pozuoja palei langus, tai mažė rodo pirštu:
– Cip-cyyp, ci-cyyp!
– Bet čia varna, – sakau. Pažiūri į mane, pamąsto.
– Kar-kaaar!

Pradžioj minėjau apie ir vėl knygutes. Kodėl taip yra? Nes į tuos gyvūnus, kurių nežino rodo pirštu ir čiaaa, čiaaa. Ir reikia vardinti, kas kur yra. Pasakai, kas ten yra. Linkteli galva. Tada vėl į tą patį čiaaa! Bet, taip ji lavina savo kalbos įgūdžius. Pabandykit atspėti, ką reiškia cickis. Manau nesunku. Tai kiškis. O kuom skiriasi u-u, nuo ū-ūū? Pirmas yra gegutė, antras – pelėda.

Tai kaip tik su žmona ir aptarinėjom mažės pomėgį knygoms ir labai tikimės, jog ateityje ji nepraras to susidomėjimo. Svarbu ją skatinti skaityti ir tuo domėtis. O kiek dar knygučių neskaitytų mūsų laukia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos