Barzdoto tėčio užrašai #43

Vaiko augimas yra kažkas sunkiai suvokiamo ir stogą raunančio. Panašu į mąstymą apie visatos dydį ir jos ribas Sunkiai protu suvokiama.

Sunku net ir patikėti, kad mažei tai jau antrosios Kalėdos. Ir pirmos, kurias ji, galbūt, daugiau mažiau supranta. Eglutė, dovanos, sniegas…pala pala. Na, kada nors gal pamaytys sniegą per Kalėdas.

Praeitos Kalėdos buvo įsimintinos visom prasmėm. Visų pirma, tai pirmos Kalėdos su mažąja. Jai tada buvo maždaug keturi mėnesiai. Dar beveik daržovė, tik guli, valgo ir nemiega. Buvo daug baimių kaip tos Kalėdos praeis. O praėjo nelabai kaip. Kol visur apvažiavom mažoji nelabai ir miegojo, pervargo, buvo košmaras. Pavargom siaubingai.

Šias Kalėdas mažei jau metai ir keturi mėnesiai. Dabar ji jau visiškas vaikas. Ne kažkas tarpinio tarp vaiko ir dar kūdikio, o jau grynai visas vaikas. Kartais kai ką nors padaro tokio suagusiai vaikiško, tai mes su žmona tirpstam. Pavyzdžiui, kai ką nnors žaidžia ir delioja daiktus iš vienos vietos į kitą. Ar iš vienos talpos į kitą. Arba kai varto knygutes ir atpažįsta gyvūnus, kuriuos jau moka. Geriausiai tai moka katiną. Pažins visur. Ir pamėgdžios tokiu ma-ūūūūū. Ir dar nutaiso nustebusį veidą.

Vienu metu jai labai patiko lyginti su žaisliniu lygintuvu. Tai buvo atrakcija numeris vienas. Pasiimdavo kokį rūbelį ar rankšluostį, pasidėdavo ir lygindavo. Tada pavartydavo, pakeisdavo puses ir lygindavo lygindavo lygindavo. Kartais taip buvo užsiėmusi ir po pusvalandį. Tik paskutiniu metu taip nebedaro. Lygintuvas kažkur žaislų dėžėj, nemato ir neprisimena, matyt.

Kartais mes su žmona stebimės, kas vyksta jos mažoje galvelėje, ką ji galvoja. Nes ji ką nors veikia, tada kas nors šauna į galvą ir staigiai nulekia į virtuvę ko nors pasiimti. Arba eina ko nors ieškot žaislų dėžėj. O mes sėdim tokie nesupratę, ką ji susigalvojo. Bet kažką susigalvojo, kažką veikia, kažką žaidžia.

Kai aš esu namie mėgsta ateiti, pasiimti mane už piršto ir vedasi žaisti. Bet taip būna retai. Dažniausiai vedasi, jeigu nori, kad ką nors paduočiau arba paimčiau ant rankų, kad pati pasiektų. Arba tempia mano ranką po lovą ir sss-sss-sss. Ten katinas slepiasi, tai reikia kartu su ja atsigulti ir kviesti jį.

Stebiuosi ir jos sugebėjimu komunikuoti su mumis. Moka svarbiausias žodžius: ba – tai reiškia viską: balionas, bananas, arba bet ką, jeigu nežino kaip pavadinti. Bamba – labai svarbus žinoti žodis. Batai – ką galiu pasakyti, ji mėgsta batus. Da – reiškia dar. Ypač kai valgo – DA, DA, DA. Moka daugmaž palinksėti taip arba ne. Pavyzdžiui, mažyte, tu apsikakojai? Tada su gudria šypsena vos vos palinksi, kad taip. Ma-ūūū, au au, vrum vrum, kar kar, kre kre – irgi nauji žodžiai jos žodyne. Kažkada rodėm obuolį ir mokėm pasakyt. Tai gavosi maždaug o blia blia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos