Barzdoto tėčio užrašai #3

Dar gerokai prieš galvojant apie vaikus, aš žinojau, kad turėti vaikų yra brangus malonumas. Sauskelnės, vežimėliai, rūbeliai, kuriuos išauga per savaitę ir begalė begalė kitokių daiktų, kurių dažniausiai net nereikia, bet jie yra tam, kad ale palengvintų tėvų gyvenimą.

Kai jau žmona laukėsi, man vis kildavo minčių ar mes sugebėsim susipirkti viską, ko reikia ir ar sugebėsim vėliau išlaikyti vaiką ir prasimaitinti patys. Trumpai galiu atsakyti – kol kas sugebėjom ir paprasčiau negu mes galvojom. Kaip mes tai padarėm pasistengsiu trumpai papasakoti. Galbūt kam nors su labai ribotu biudžetu bus aktualu.

Taigi, pagrindinis tikslas, kurį buvom nusistatę – pirkti tik tai, ko labiausiai reikia už geriausią įmanomą kainą, išvengiant visokių nereikalingų ir ale pagalbinių daiktų, kurie kainuoja nežmoniškus pinigus, bet turi alternatyvą buityje. Pavyzdžiui, teko matyti parduotuvėje specialų rankšluostį ant peties kūdikiui atsirūgti. Kainos nepamenu, bet kažkas apie 10-15€. Paprasčiausias rankšluostis ar skuduras rastas namie atstoja šį marketinginį stebuklą. Speciali šiukšliadėžė sauskelnėm, kuri pati supakuoja ir nesmirda. Kaip alternatyvą mes nusipirkom paprastą šiukšlių kibirą, kelis pakelius kvepiančių maišelių ir vuolia – nei smirda namuose (gal nebejaučiu), ir gaunasi žymiai pigiau, nei pirkinėti kartridžus, kurie kainuoja po 8€ ir kurių užtenka keletai dienų.

Rūbeliai yra tas dalykas, kurių visada reiks ir jie tinkami pakankamai trumpą laikotarpį. Mums padovanotos kojinytės tiko tik vieną kartą, po kelių dienų jau buvo per mažos. Jeigu yra giminių ar draugų, kurie turi vaikus ir išaugo rūbus – tai numeris vienas šaltinis iš kur mes gavom visus savo rūbelius. Vieną kitą pirko žmona iš dėvėtų rūbų parduotuvių. Rūbeliai ten kainuoja centus, o kai kurie atrodo nebuvo nešioti ir yra visiškai nauji. Už 10 kartų mažesnę kainą. Gal ir būtų faina nusipirkti kokių nors fancy rūbelių geroj parduotuvėj, tačiau nematau prasmės mokėti po 15€ ar 20€ už rūbelį, jeigu panešioj jį porą savaičių. O kai sušiks bus gaila, nes sušiko brangų šliaužtinuką. Plius kūdikiui jokio skirtumo ar jis apvilktas į Calvin Klein ar Humana šliaužtinuką. Pastarojo bent negaila. Nes rūbelius keičiam po kelis kartu į dieną, nes išsimurzina belenkaip.

Tiesą pasakius, beveik visus reikalingus daiktus pirkom arba iš dėvėtų rūbų parduotuvių arba iš išparduotuvių. Išparduotuvėj pirkom vibruojančią kėdutę mažesne kaina nei parduotuvėse, o Humanoj pirkom begalę rankšluostukų, vystyklų, daugkartinių sauskelnių ir nešyklę, kuri užsikabina ant pečių, prabangios BabyBjorn firmos – už 2€. Kai naujos gali kainuoti ir 100€, o dėvėtos apie 20€. Jeigu visus tuos pačius daiktus būtume pirkę parduotuvėse, tai būtume išleidę šimtąkart didesnę sumą.

Vežimėlis. Ilgai ieškojom vežimėlio, nes mąstėm ar pirkti per skelbimus dėvėtą ar šiek tiek brangiau, bet išparduotuvėje naują. Beje, išparduotuvė apie kurią kalbu yra Titė Ritė, kol jie dar turėjo fizinę parduotuvę Antakalnio gatvėje. Tačiau buvo visiškai sėkmės reikalas, kai BabyCity pamatėm vežimėlį nupigintą penkis kartus. Dėl broko. Vežimėlio lopšys kartu yra ir automobilinė kėdutė, tačiau nebuvo komplekte tvirtinimo diržų. Toks tai ir brokas. Vežimėlis naujas, su lopšiu ir sėdima dalimi. Už sutaupytus pinigus atskirai įsigijom automobilinę kėdutę iš tos pačios Titė Ritė.

Lovytę ir vystymo stalelį irgi mąstėm pirkti per skelbimus, tačiau viską paskaičiavę tiesiog nuvažiavom į IKEA ir įsigijom SNIGLAR serijos lovytę ir vystymo stalelį, plius čiužinuką lovytei ir vystymui atskirai. Savo funkciją abu atlieka gerai, o kainuoja nedaug.

Apibendrinant, visiems, kas neturi ar nenori išleisti tūkstančių eurų vaiko dalykams, siūlau ieškoti geriausio sprendimo už mažiausią kainą. Nesusireikšminti ir nepabijoti pigūškių. Norint ten galima nerealių, gerų, kokybiškų ir firminių dalykų rasti už visiškai juokingus pinigus.

Jeigu kažko nepaminėjau, bet jus domina, klauskit, gal turėsiu atsakymą.

2 Replies to “Barzdoto tėčio užrašai #3”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos