Barzdoto tėčio užrašai #23 – Ferberio metodas ir kita

Praeitame įraše minėjau, kad pradėsim taikyti mažei Ferberio metodą, kadangi su miegais pas mus buvo nekažką. Plačiau apie šį metodą galima pasiskaityti čia. Nors metodas ir pakankamai žiaurus, tačiau vis tik pasiryžom jį taikyti ir trumpai – taip, jis mums padėjo.

Pirmos dvi dienos buvo sunkios. Mažė būdavo įpratusi užmigti prie papo. O čia staigiai viskas pasikeitė ir prie papo miegoti nebeleidžia, padeda į lovytę ir nesuprantu ko iš manęs nori. Pirmus kartus prireikdavo net valandos verkimo, kad užmigtų. Maždaug kas 10-15 minučių žmona nueidavo apkloti, ar paguldyti ant nugaros, jeigu apsivertus ant pilvo ir negali užmigti. Svarbiausia – jokio kalbinimo ar akių kontakto. Tik paskutiniu metu mažė ar specialiai, ar sutampa taip, kad paguldom ją, ji migdosi, bet tada pradeda verkti ir paaiškėja, kad apsišiko. Ir beveik visada jei pradeda verkt ir neužmiega, reiškia apsišiko. Greičiausiai sutapimas.

Guldydavom beveik tuo pačiu metu: apie 11-12, apie 15-16 ir nakčiai apie 21. Po savaitės laiko turim rezultatą, kad mažė pati tokiu metu jau užsinori miego. Užtenką ją padėti į lovytę, apkloti, duoti čiulptuką (tik miego metu ir duodam jai čiulptuką) ir ji praktiškai iškart užmiega be verksmų. Kartais kosteli ar pakalba kažką ir sminga. Išmiega skirtingai, bet maždaug nuo 1 val. 20 min. iki dviejų valandų ir virš. Jau ir pats kažkurį vakar guldžiau ją nakčiai. Užmigo, bet kažkaip turėjau nuojautą, kad prabus kažkada, nes ne žmona migdė, o aš. Bet ne, žmona grįžo, mažė net neprabudo, išmiegojo beveik 12 valandų iki pat ryto. Ir dabar, aš ją pamaitinau, paguldžiau ir ji panašu jau smigusi yra.

Taigi, dabar turim nusistovėjusį režimą, mažė gerai išsimiegojusi, pailsėjusi, beveik visada tuo pačiu metu užsinori miego, visas savo keliones ar išėjimus galim planuotis pagal jos miegus. Taip pat nebereikia valandą kabėti ant papo, kad užmigtų ir nervintis, kad neužmiega. Vakare anksti paguldę, turim šiek tiek laiko sau. Sėdim virtuvėje ir žiūrim Youtube. Buvom net vyno paragavę. Beliko ją išmokyti užmigti svetimoje vietoje pačiai, pavyzdžiui sode, jeigu norim likti ilgiau ar visam savaitgaliui.

——

Jau ilgą laiką mąstėm, kad va, ateis geri šilti orai, reikės eiti kur nors su maže pavalgyti, pasižmonėti. Ir kažkaip vakar visai spontaniškai nusprendėm nueiti į Barkodą. Seniai buvom, nežinojom kokio meniu tikėtis ir ar išvis gausim valgyti. Valgyti gavom. Nes, o dieve, buvo šašlykų! Puikūs šašlai, 9Eur iešmelis, keptos bulvės, padažas ir salotos. Pradžioj pasiėmėm vieną porciją per pusę, galvojom užteks. Nė velnio. Ėmėm antrą.

Tai va, buvom su maže. Nežinojom ko tikėtis. Ar ji bus rami, ar nepradės verkti ar dar kas nors. Bet viskas pradėjo daug geriau, nei tikėjomės. Buvo nemažai žmonių, mažė mėgsta kai būna daug žmonių, yra į ką pasižiūrėti, ką pakalbinti. Buvo ir šuniukas į kurį mažė vis spoksojo ir šypsojosi. Atnešiau ją arčiau, kad galėtų pažiūrėti iš arčiau ar paglostyti net, jeigu leidžia šeimininkai ir leidžiasi pats šuo. Reikėjo girdėti kaip ji juokėsi ir krykštavo iš laimės. Turbūt girdėjo visa terasa ir visas Sapiegų parkas.

Susipažino ir su mergaite. Vyresnė šiek tiek, bet matomai viena kitai labai patiko. Pasišypsojo viena kitai, pasiėmė už rankučių, apsiuostė taip sakant, ir jau buvo laikas mums eiti namo. Atrodo galėtų visą dieną būti tarp kitų vaikų ir su visais susipažinti.

O svarbiausia. Ir mieliausia. Išmokėm mažę mojuoti ranka atsisveikinant ir sakyti atia atia. Ir tai yra, turbūt, mieliausias dalykas pasaulyje. Ir panašu, kad ji supranta, ką tai reiškia ir be mūsų pagalbos. Nes kai aš arba žmona rengiasi kažkur eiti, tai mažė jau pradeda atia atia sakyti. Maždaug eik jau, aš jau atsisveikinau su tavim. Arba garsiai garsiai užklykia TETE! Aš sakau „ka?“. O ji man atia atia. O aš niekur nesiruošiu eiti. So sad.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos