Barzdoto tėčio užrašai #1

Vaiko gimimas yra tikras stebuklas. Man vis dar nuneša stogą, kai pagalvoju, jog iš dviejų mikroskopinių organizmų (suprask spermatozoido ir kiaušinėlio) išsivysto gyvas maždaug pusės metro ir trijų su puse kilogramų organizmas – vaikas. Ir kaip jis ten telpa pilve. Ant kiek jam turi būti mažai vietos, bet nesiskundžia. O gal visai ir patogu. Pasidalinkit patirtimi, kas prisimena buvimą įsčiose, nes aš tai nepamenu.

Niekada negalvojau, kad norėsiu turėti vaikų, bet dabar turiu ir išties labai džiaugiuosi. Aišku, trys savaitės nėra ilgas laiko tarpas, kol kas viskas nauja, viskas įdomu. Nors pats vaikas nelabai įdomus. Nei citrinos duosi paragauti ir pasijuokt iš reakcijos, nei juokiasi iš paprastų dalykų. Kol kas tik kaip visiškai nesavarankiškas katinas – šika, myža, valgo ir miega. Ir verkia. Daug verkia. Tada supranti, kad kantrybė – dorybė. Bet kantrybė kada nors baigiasi, tai tada pasibaigusi kantrybė lygu nauda. Tuomet visi indai namuose būna išplauti. Ir kuo purvinesni tuo geriau. O jei dar koks pridžiuvęs puodas ir prikepusi keptuvė tai išvis kaifas. Nervų raminimo terapija. Tada toliau galima su šypsenėle klausytis verksmo tiesiai sau į veidą.

Nors vaikas iš pradžių neįdomus, bet jį įdomu stebėti. Jis keičiasi akyse. Jei neseniai dar galva buvo kiaušinio formos po gimimo ir akys vos atmerktos, tai po savaitės jau normalus žmogus, o ne kiaušingalvis. Po trijų savaičių ir paauga, ir vėl veidas pasikeičia, pagražėja dar labiau ir jau šiek tiek galvą laiko pats. Kartais atrodo, kad kažkas apkeičia vaiką tau nematant, nes net vakare visiškai kitoks, nei ryte.

Tačiau keista kaskart suvokti, kad augini mažą gyvybę, kuri vėliau kalbės, vaikščios, turės savo asmenybę, užaugs ir bus visas žmogus. Daug metų auginant katiną aš vis netyčia pagalvoju, kad vaikas toks mažas ir liks, nesikeis. Kaip katinas, valgo, miega, šika, myža, bet savarankiškas, o pasakyti ko nori ar kas ne taip nesigauna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos