Barzdotas gyvenimas ir su tuo susiję klausimai

Kai ieškojau paveikslėlio įrašo iliustracijai netyčia užkliuvau už konkrečiai šio, nes velniškai panašus į mane. Labai creepy jausmas. Bet bent turėsiu skaitmeninį save.

Šį darganotą ir lietingą vakarą kažkaip kilo mintis parašyti įrašą į ateitį atsakant visiems, kurie man rašo. Iš tiesų, esu jau sulaukęs keletos žmonių klausimų barzdos auginimo ir produktų pasirinkimo tema. Smagu, kai žmonės klausia norėdami patarimo. Bet tuo pačiu man nesinori nieko nuvilti, jeigu neturiu atsakymo į jų klausimus. Aš dažnai ir neturiu atsakymo. Aš nesu barzdų ekspertas. Aš neišmanau visų barzdos produktų. Viską, ką aš žinau, radau internete: straipsniuose, YouTube. Aš esu bandęs tik tuos barzdos produktus, kuriuos aprašiau ir žinau tik apie juos. Ir šiek tiek apie tuos, kurių apžvalgas internete žiūrėjau arba skaičiau. Aš žinau tiek pat, kiek galima rasti internete. Man malonu, kai rašote, bet nepykit, jei atsakymo aš greičiausiai neturėsiu, nes nežinau. Bet padiskutuoti galime.

Kaip greičiau užsiauginti barzdą?

Klausimas be atsakymo iš tiesų. Ir aš esu ne kartą rašęs ir beveik visuose straipsniuose rasite tai, jog viskas priklauso nuo genų. Jeigu nelemta turėti vešlią barzdą, tai jokios priemonės ir nepadės tokią turėti. Nei stebuklingi aliejai, nei barzdos auginimą skatinantys serumai, kurie GARANTUOJA, kad plona ir vietomis plika barzda bus vešli ir be plikų plotų. Tokie serumai, beje, yra visiškai apgavystė ir pinigų traukimas iš kišenės. Jokia priemonė nepadarys stebuklo ir neužaugins papildomų plaukų ant jūsų veido.

Kitas dalykas – amžius. Jeigu jums 20, 21 ar net 24 metai ar, ypatingai 17-19 metų ir jums blogai auga barzda, tai artėjant prie 30-ies viskas dar gali pasikeisti ir ,galbūt, turėsite pakankamai vešlią barzdą. O jeigu ir ne – džiaukitės tokia barzda, kokią turite. Kiekviena barzda yra savita. Ir turėdami, galbūt, nevisai vešlią barzdą, susikurkite tokį įvaizdį, kuris geriausiai jums tiks. Prieš gamtą nepakovosi. Aš pats visada galvojau, kad mano barzda nėra vešli, nes plona, su plikais plotais, lėtai auga. Todėl niekada ir nebandžiau užsiauginti pakankamai ilgos barzdos. Bet jai vis augant pliki plotai po truputį užsidengė plaukais, o ir pati barzda atrodo daug geriau, nei aš tikėjausi. Taigi reikia tik valios nenusiskusti visko ir palaukti kol barzda užaugs. Tada visai kitoks vaizdas.

Geriausias būdas paskatinti esamos barzdos geresnį augimą ir sveikesnę būklę – kokybiškos ir natūralios barzdos priežiūros priemonės bei turtinga vitaminais mityba. Na, arba bent jau gerti vitaminus skirtus plaukams stiprinti ir greičiau augti, pvz., biotinas.  Barzda reikalauja tiek pat priežiūros kiek ir moteriški galvos plaukai. Kuo sveikesnė veido oda, tuo sveikesnė ir stipresnė barzda auga. Aliejai, balzamai, vitaminai ir kita nepadarys jūsų ploną barzdą vešlia. Bet užtat jūsų plona barzda atrodys sveika. Aš pats naudoju kelis aliejus, prausiklius, balzamą. Ryte ir vakare visada naudoju aliejų, o kartais ir dažniau. Balzamą irgi bent kartą per dieną panaudoju. Kadangi mano barzda labai sausėja, tai tenka dažnai rūpintis, kad ji ir oda po ja gautų reikiamos drėgmės. Kažkada jau rašiau tai, bet pasikartosiu – kai pradėjau gausiai naudoti aliejų ir kitas priemones, tai barzda po ganėtinai trumpo laiko pradėjo atrodyti sveikesnė, blizgesnė, beveik visiškai neskilinėja galiukai (vos vieną kitą randu, kai prieš tai vos ne kas antras), mažiau slenka. Visų šių priemonių pagalba sugebėjau užsiauginti pakankamai nemažą sveikai ir gražiai atrodančią barzdą, nors ji ir pakankamai plona.

Kantrybė, kantrybė, priemonės ir priežiūra, ir kantrybė – receptas, kuris leis užsiauginti sveiką barzdą, kurią jums leidžia užsiauginti jūsų fiziologija.

Kuri priemonė geriausia?

Pavyzdys iš gyvenimo, man labai patinka Man Cave produkcija ir jos kvapas. Nerealus kvapas. O mano draugas minėjo man, kad jam Man Cave priemonė patinka, bet kvapas jį erzina. Tai ši priemonė gera ar bloga? Manau supratot, ką noriu pasakyti. Kas vienam atrodo geriausia priemonė – kitam gali tiesiog netikti arba nepatikti. Todėl visas priemones reikia rinktis pagal savo poreikius ir savo skonį. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate skystesnį aliejų – naudokite skystesnį. Ir nesvarbu, kad man patinka tirštesni.

Kaip aš renkuosi priemones? Stengiuos kaskart nusipirkti vis kitokią priemonę, kad suprasti, kas man patinka ir galėčiau palyginti su kitomis ir susidaryti geresnę nuomonę apie vieną ar kitą produktą. Rinkdamasis visada stengiuos atsižvelgti į sudėtį – kuo daugiau natūralių dalykų. Jeigu vien natūralūs – nuostabu. Jeigu vis tik tenka rinktis tokius, kur yra ir cheminių elementų – stengiuos rinktis tuos, kuriuose jų būtų kuo mažiau. Barzdotose nuorodose yra nemažai lietuviškų internetinių parduotuvių, kurios prekiauja puikiais produktais.

Taip, yra priemonių, kurias rekomenduočiau iškart paklaustas. Yra ir tokių, kurių nepatarčiau pirkti ir rinktis geresnę alternatyvą. Vėlgi, mano žinių ribose. Tam ir darau apžvalgas, kad būtų šiokia tokia informacija apie tai, ką galima Lietuvoje įsigyti barzdai. Visos apžvalgos yra paremtos mano asmenine patirtimi, todėl jeigu įsigijote vieną ar kitą produktą remdamiesi mano apžvalga, o jis jums nepatiko – atsiprašau.

Tai jeigu nieko nežinau, kodėl tada rašau?

Aš kai pradėjau normaliai barzdoti irgi nieko nežinojau. Apart to, kad turiu barzdos aliejų ir jį reikia tepti ant barzdos. Bet nei kokia jo nauda, nei kokia jo prasmė išvis nežinojau. Pradėjau domėtis, skaityti straipsnius, žiūrėti vaizdo medžiagą Youtube ir po truputį mokiausi, sėmiausi žinių. Auginant barzdą susidurdavau su tam tikrom problemom ar klausimais, kuriuos aptardavo vienas ar kitas straipsnis ar video. Pradėjau klausyti duodamų patarimų, naudoti skirtingas barzdos priemones, supratau, kurios priemonės man patinka, kurios – ne, dariau jų apžvalgas. Susikaupė kuklus, bet šioks toks žinių bagažas. Keli mano parašyti straipsniai apie barzdas ir barzdojimą yra informacija surinkta iš kelių skirtingų šaltinių ir aprašyta vienoje vietoje kartu su mano patirtimi. Todėl mano žinios apsiriboja ties tuo, ką pats sužinau. Jeigu žinote, ko aš nežinau ar aš kažkur klystu ir neteisus – visada galite mane pataisyti arba pasidalinti savo žiniomis. Lietuvos internetuose pakankamai mažai nedaug glaustos informacijos apie barzdas, todėl kuo aktyvesnė barzdų bendruomenė besidalinant informacija, tuo geriau visiems – daugiau informacijos iš patirties.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos