Barzdos reikalai

Buvo laikotarpis, kai pagrindinės mano rašymo temos buvo barzda. Buvau užsidegęs tuo dalyku ir norėjau apie tai rašyti, daryti apžvalgas. Tačiau jau keli mėnesiai apie barzdas mano tinkalarštyje nieko negirdėti ir nematyti. Kažkada jau minėjau tai, bet pasikartosiu – vis dar turiu pakankamai barzdos priemonių, todėl nėra poreikio pirkti. Todėl ir nėra apie ką rašyti apžvalgų. Bet jau priemonės į pabaigą, po kokio mėnesio jau reikės pirkti aliejų arba balzamą. Gal tada net kokią apžvalgą brūkštelsiu.

Man patinka barzdoti, darau jau tai virš metų. Tačiau, ne viskas gyvenime klostosi taip, kaip norisi. Pradžioj buvo planai bandyti auginti barzdą tokio ilgio, kokio gali maksimaliai užaugti. Nepavyko. Pagrindinė priežastis – barzda atrodo klaikiai. Ji nėra pakankamai tanki, kad būdama ilga atrodytų gerai, buvo beveik permatoma, o į visas puses styrantys galiukai neatrodė labai gerai. Kitas dalykas, Tiesiai per smakro vidury barzda kažkuriuo momentu tiesiog nustoja augti, o šonai toliau auga. Todėl barzdos vidurys gaunasi trumpesnis už šonus. Laukiau, galvojau gal dar užaugs, bet šonai tik toliau ilgėjo. Todėl galų gale paėmiau į rankas trimerį ir nusirėžiau gerą gabalą barzdos. Viską sulyginau, aptvarkiau. Kaip pirmam kartui pačiam trumpinant barzdą, manau gavosi visai neblogai. Antrą kartą papildomai tvarkiausi ir šonus prie ausų. Paskutinįkart barzdą nusikirpau negailėdamas, palikau kelių centimetrų ilgio.

Ir supratau, kad trumpa ir sutvarkyta barzda, atrodo geriau, tankiau, o ir pats jaučiuosi maloniau tokią nešiodamas, nei netvarkytą ir nekaip atrodančią. Kartais buvo kilęs noras nuskusti iki kelių dienų bardelės. Kodėl? Nežinau. Tiesiog norėjosi. Galbūt pažiūrėti į save be ilgos barzdos ir nuspręsti, kad taip geriau atrodau. Arba tiesiog norėjosi pokyčių. Ekstrymo. Sunku pasakyti.

Visai neberašau straipsnių apie barzdas ar su tuo susijusius dalykus. Dingo noras. Buvau ant tiek stipriai užsidegęs barzdos tema, kad galimai tiesiog perdegiau ir praradau interesą tam. Galbūt dar kada nors ir parašysiu ką nors naudingo ta tema, nepažadu. Bet ir nenoriu sakyti, kad nebeparašysiu. Matysim.

One Reply to “Barzdos reikalai”

Comments are closed.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos