Barzdos auginimo patarimai

Ilgą laiką bandydavau užsiauginti pilną, ilgą ir vešlią barzdą, tačiau neužaugdavo. Nenaudojau jokių priemonių, kaip barzdos aliejus ar kažko panašaus. Plius, neiškentėdavau ir pasikirpdavau atsikišusius plaukus. Tik gaudavosi taip, jog ne pakirpadavau atsikišusius, o patrumpindavau  barzdą maždaug perpus. Ir stebėdavaus, kodėl neauga.

Tada pradėjau skaitinėti straipsnius, žiūrėti YouTube apie tai ir tada supratau, ką dariau blogai. Iš tiesų, darydavau viską priešingai, nei reikia. Remiantis tuo, ką sužinojau, papasakosiu, ką darydavau ne taip ir ką reikėtų daryti, norint padėti savo barzdai užaugti.

1. Leiskite barzdai augti

Kaip ir minėjau prieš tai, mano klaida buvo ta, jog pastoviai apsikirpdavau atsikišusius plaukelius, bet gaudavosi taip, jog „pasigražindavau“ per daug ir pusę barzdos ilgio nuvarydavau mašinėle.

Iš tiesų, norint užsiauginti pilną barzdą reikia ryžto ir kantrybės ir bent porą mėnesių išvis negalvoti apie skustuvą. Taip, niežtės, bus dienų, kai atrodysite sau blogai ir norėsite viską nusiskusti arba bent „pagražinti“ atsikišusius plaukelius – tai vadinama „blogų dienų periodas“, – tačiau susilaikykite ir nedarykite nieko. Po poros mėnesių džiaugsitės barzda, kuri jau atrodys žmoniškai ir neatrodys kap dygliakiaulė. Ir tada, kai jau turėsite kažkiek barzdos masės, galėsite formuoti ją kaip pageidaujate ir auginti toliau.

2. Plaukite barzdą ir naudokite barzdos aliejų arba balzamą. Arba abu

Žmona per kažkurias Kalėdas padovanojo barzdos prausiklio ir aliejaus rinkinį. Barzdos prausiklį išnaudojau greitai, o vat aliejus iki šiol stovi. Naudodavau aliejų vos kartą per dieną arba kartais visai pamiršdavau arba tiesiog tingėdavau naudoti. Kvailas buvau. Neprižiūrėjimas ir buvo mano klaida.

Dėl blogos priežiūros ar visiškos nepriežiūros, barzdos plaukai, kaip ir galvos plaukai, sausėja, skilinėja galiukai ir lūžinėja. Pabloginti situaciją galite, jeigu plaunate veidą su muilu, kuris sausina odą ir barzdą arba plaunate barzdą su paprastu šampūnu. Galvos oda ir veido oda visiškai skirtingos – veido oda yra gerokai jautresnė, todėl ir priemonės turi būti atitinkamos. Norint turėti sveiką barzdą ir odą po ja reikia nuolatos drėkinti ir naudoti produktus, kurie yra skirti veido odai – barzdos prausikliai ir šampūnai, aliejai, balzamai.

Barzdos plovimas – naudokite šampūną ar prausiklį skirtą specialiai barzdai. Pavyzdžiui, Man Cave Beard Wash. Tačiau, neplaukite barzdos per dažnai – kas antrą, kas trečią dieną ar du kartus per savaitę, priklausomai nuo poreikio. Dažniausiai, bent jau man, barzda per dieną neišsitepa, todėl nėra reikalo jos plauti kasdien.

Barzdos aliejus – tai turėtų būti numeris vienas priemonė, kiekvienam auginančiam barzdą, ypatingai kol barzda dar trumpa. Aliejus padeda išvengti barzdos pleiskanų, taip pat sušvelnina niežtėjimą, todėl labiau tinkamas trumpesnėm barzdom. Svarbiausia – aliejus labai efektyviai drėkina barzdą. Ir jis labai skaniai kvepia. Geriau nei bet kurie kvepalai. Dabar aš aliejų naudoju kasdien – visada ryte, kartais dieną ir visada vakare. kartu su aliejumi naudoju ir barzdos serumą, bei barzdos priežiūros priemonę. Barzda tapo minkštesnė, švelnesnė, lengviau išsišukuoja.

Barzdos balzamas – geresnis pasirinkimas tiems, kurie turi ilgesnę barzdą. Kadangi balzamas yra beveik vaško konsistencijos, tai reiškia, kad jis ilgiau išlieka ant barzdos, ilgiau drėkina ir padaro barzdą labai blizgančia. Taip pat, dėl savo konsistencijos, balzamas padeda kovoti su atsikišusiais plaukeliais, todėl nereikia jų kirpti, o balzamo dėka priglunda kartu su likusiais plaukais.

Plačiau apie balzamą ir skirtingas jų rūšis bei paskirtį šiame video:

Svarbiausia! Šukuoti barzdą. Šukos padeda geriau paskirstyti aliejų arba balzamą. O taip pat, dažnas šukavimas daro plauką paklusniu, padeda plaukams augti ten, kur jums reikia, o ne ten, kur jiems norisi.

3. Nelieskite savo barzdos

Jeigu auginate barzdą, kaip dažnai pagaunate save niurkant savo barzdą arba sukant ūsus? Turbūt dažnai. Aš taip darydavau pastoviai. Iki tiek, kad vos ne kuokštai plaukų likdavo delne arba ant stalo. Dėl to barzda tampa vis retesnė, o iškritusiems plaukams ataugti reikia labai daug laiko. Kad ir kaip tai raminančiai veikia, pasistenkite susilaikyti nuo to ir jūsų barzda jums padėkos! Jeigu vistiek neturite valios, pasiimkite šukas ir šukuokite vietoj niurkymo pirštais.

4. Skutimasis virš kaklo linijos

BEARD_KING_How_To_Trim_Beard_Neckline_02_1024x1024

Kodėl svarbu skusti ties kaklo linija, bet ne aukščiau? Praktiškai, didžioji dalis barzdos „masės“ susideda iš plaukų, augančių iš smakro. Kuo daugiau plaukų ant smakro – tuo tankesnė barzda užauga ir tuo geresnė jos forma. Skutant virš kaklo linijos, gerokai sumažinamas plaukų kiekis, dėl ko barzda atrodo labai plona ir net permatoma.

Aš pats anksčiau taip skusdavau. Ir, tiesą pasakius, nežinau kodėl. Turbūt galvodavau, kad negražiai atrodo visokie atsikišę plaukai apačioj ir įsivaizdavau, kad tada geriau atrodys. Neatrodė.

5. Barzdos dažymas

Šiuo klausimu, nuomonės yra skirtingos – vieni už, kiti prieš tai.

Pats dažymas nepadės barzdai tapti vešlesnei. Tačiau tiems, kurie turi šviesią, skirtingų spalvų ar skirtingo šviesumo barzdą, kaip aš, ir nori, kad ji atrodytų padoriau, manau, tai yra šioks toks pagelbėjimas.

Aš pats nusidažiau barzdą, nors ir mąsčiau, ar man to reikia. Tačiau nepasigailėjau. Mano barzda šiaip yra šviesesnė, nei galvos plaukai, skirtingų spalvų, vietomis labai šviesi, kaip nubalinta, vietomis ryži plaukai lenda, o vietomis tamsūs. Po dažymo barzda tapo vientisos tamsiai rudos spalvos ir susivienodino spalva su galvos plaukai. Po dažymo barzda atrodo tankesnė ir tvarkingesnė.

Kitas pavyzdys su reta barzda:
Patarčiau prasukti visus pašnekėjimus ir tiesiog pasižiūrėti išvaizdą prieš ir po.

One Reply to “Barzdos auginimo patarimai”

  1. Aš pats kai pradėjau tept visokias priemones, augimo greičio ar vešlumo pokyčių nepastebėjau, tačiau tai, kad visi plaukai pasidarė kvapnūs ir minšti – aiškiai matosi. Tai kažkaip jau vien dėl to irgi visiems rekomenduoju bent aliejų tept :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos