Barzdočio patarimai barzdoms

Praėjo, manau, pakankamai laiko nuo tada, kai pradėjau auginti barzdą ir susikūriau savo stilių bei galiu pasidalinti keliais patarimais. Esu rašęs kelis straipsnius su patarimais. Dažnai tie patarimai visuose straipsniuose kartojasi. Noriu pasidalinti keliais savo patirtimi ir pastebėjimais apie barzdos auginimą. Mano atveju – ne tankios, ne kataloginės barzdos auginimu. Gal kam pravers toks basic’as.

Turėti kantrybės ir nusiteikti

Dažnai sutinkamas patarimas. Tačiau. Aš žinojau, kad mano barzda nėra. Esu kelis kartus paauginęs ilgesnę nei kelių dienų barzdą, pamatydavau kaip atrodau ir skubėdavau ją nusiskusti, nes ojej kaip blogai ji atrodė. Žinoma, aš nenaudojau nei aliejaus, nei šukų, nei kitų priemonių. Dar ir plaudavau su paprastu muilu. Augo barzda laisva ir nepriklausoma, bet tai buvo kažkas baisaus.

Reikia turėti kantrybės išgyventi baisios barzdos stadiją, kuomet ji tiesiog visada atrodo blogai. Net ir naudojant priemones. Ypač, jei barzda nėra tanki. Tuomet reikia dvigubai drąsos ir kantrybės. Man šiaip ne taip pavyko tą etapą išgyventi, bet buvo pagundų viską nusiskusti, nes tragedija.

Reikia ir nusiteikti, ypač tiems, kurių barzda nėra tanki arba nelabai įsivaizduoja kokia ji yra, kad barzda gali neužaugti tokia, kaip bičą straipsnio viršelyje. Gali užaugti labai prasta, permatoma, netanki arba gali išvis neužaugti.

Geriau trumpa, bet tvarkinga

Mano atveju būtent šis patarimas išgelbėjo mane nuo visos barzdos pasiuntimo į kanalizaciją. Praėjau baisios bazdos etapą, bet nežinojau, kas manęs laukia toliau. O labai norėjau ilgos barzdos. Tokios, kuri bent jau uždengtų visą kaklą. Kantriai auginau. Laukiau. Užaugo. Atrodė viskas liuks. Bent jau man taip atrodė. Kai nevalingai bandai save įtikinti, kad barzda atrodo geriau, negu įsivaizduoji. O kai atsipeikėjau ir pamačiau, tai greitai čiupau trimerį ir pusę barzdos pasiunčiau į kanalizaciją.

Esmė tame, kad kuo ilgesnė mano barzda augo, tuo labiau permatoma ji atrodė. Ir apskritai, visumoj prastai atrodė. Kai kuriose vietose plaukai nustojo augti, kitur toliau augo, todėl buvo nevienodo ilgio. Ant smakro pasidarė dvi barzdos, nes smakro šonuose augo barzda, o per vidurį nebe. Pasidarė gyvatės liežuvio formos. Ir apskritai, neprižiūrėta, nelyginta, netvarkyta nei karto. Jovalas. Kai nusirėžiau pusę barzdos vaizdas iškart pasikeitė. Barzda iškart atrodė tankesnė, nes susilygino visi plaukų ilgiai, tvarkingesnė.

Mano patarimas, jeigu labai labai norisi ilgos barzdos, bet labai labai neauga tanki – laikykit trumpą. Arba tvarkykit. Sulyginkit. Kai barzda permatoma, labai nekaip atrodo. Arba ieškokit tokio stiliaus, kuris jums tinka ir patinka. Barzda ir genai yra toks dalykas, kurių nepakeisi ir nei norėdamas nei su kokiom stebuklingom priemonėm neturėsi super vešlios barzdos, jeigu gamtos neduota.

Išmokti tvarkytis barzdą pačiam

Aš negaliu sau leisti kas keletą savaičių lankytis pas barberį, kad jis man patvarkytų barzdą. Todėl po truputį bandau pats sau pasitvarkyti barzdą. Ne visai gražiai, ne visai matau kaip kai kurias vietas pasitvarkau, tačiau galiu pats patvarkyti barzdą, kad ji neatrodytų kaip apleistas laukas, kuris baigia apaugti piktžolėm. Su trimeriu pasilyginu vidurį, tada šonus, patvarkau žandus, žandenas, sulyginu (bent man taip atrodo, nes nematau) barzdos liniją prie ausies ir daugiau mažiau, mano manymu, visai padoriai atrodau. Bent jau geriau, negu prieš tai.

Sutinku, pats niekada nepasidarysi taip, kaip profesionalus barberis. Ir ar nesakau, kad „nematau prasmės eiti pas barberius, nes ir pats galiu taip pasidaryti ir netgi geriau ir bla bla bla“. Kada nors aš prisiversiu ir nueisiu. Gal.

Turėkit tiek priemonių, kiek reikia ir ne daugiau

Vienu metu aš turėjau tiek barzdos priemonių, kiek net mano žmona neturi savo grožio priemonių. Turėjau maždaug penkis aliejus, tris balzamus, gal keturis prausiklius, ūsų vašką ir dar kažkokio šlamšto. Tai buvo gal prieš aštuonis mėnesius. Ir tik dabar baigiu išnaudoti paskutinius likučius.

Tiek daug priemonių turėti vienu metu yra beprasmiška, nereikalinga ir tik produkto gadinimas, nes galiojimo laikas senka, o produktas – ne. Pas mane tokia situacija buvo, nes kai ką pirkau pats, kai ką gavau dovanų. Turėjau šiokią tokią maniją. Bet tada supratau, kad biškį per daug jau visko, tai tiesiog nustojau pirkti ir pradėjau naudoti vieną buteliuką po kito. Pagaliau išnaudojau.

Verta turėti tik tiek, kiek šiam momentui reikia, ne daugiau. Man būtų pats tas: vienas buteliukas aliejaus (bent 50ml. Jei 30ml, tai geriau du buteliukai. Greit baigiasi), vienas indelis balzamo (jeigu naudojat) ir vienas buteliukas prausiklio. O visa kita – pagal poreikį.  Dabar einu link to, kad turėti tik tokį kiekį. Gal net ir apžvalgas vėl rašyti pradėsiu, nes nereiks laukti, kol viską išnaudosiu po metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos