Atsirado optiko patarimai. Akinių priežiūra

Mano tinklaraštis pastoviai keičiasi, atsiranda naujos temos, senosios – nunyksta, rašau apie visiškai tarpusavyje nesusijusius dalykus. Gal tai ir nėra pati geriausia mintis, bet mane domina skirtingo sritys, skirtingos temos ir apie jas su mielu noru rašau.

Jau kurį laiką dirbu optiku – gaminu, bei remontuoju akinius. Kai dirbau su kava esu rašęs nemažai straipsnių kavos ir apskritai kavinių tematika. Kai kam tai tikiuosi buvo naudinga informacija. Dabar tą patį norėčiau padaryti ir su akiniais bei optiko darbu. Rašysiu patarimus, kurių niekur neperskaitysite, pabandysiu paaiškinti kaip ir kodėl konkretūs dalykai veikia arba neveikia, papasakosiu techninius niuansus, galbūt net bus galima užduoti klausimus. Kiek man tai gausis – pamatysime ateityje.

Pradėti norėčiau nuo elementarios akinių priežiūros apie kurią pasakoja konsultantai atsiimant akinius ir kas yra privaloma žinoti.

Valyti lęšius tik su tam skirtomis priemonėmis

O tai yra specialus lęšių skystis bei mikropluošto servetėlės. Tokio yra parduodamos kiekvienoje optikoje. Šis derinys geriausiai nuvalo visas apnašas ir riebalus nuo lęšių bei nebraižo lęšių. Tačiau servetėlę reikia laikyti tvarkingai tik jai skirtoje vietoje. Ant servetėlės esantis purvas kaip akmenukai ar kitos kietos mikrodalelės gali subraižyti lęšį akimirksniu. Man pačiam yra buvę atvejų, kuomet valant ką tik pagamintus akinius nepastebima mikrodalelė subraižo visiškai naują lęšį.

Valant lęšius su pirmu pasitaikiusiu skuduru irgi nėra gera mintis. Mačiau ne vienus klientų lęšius, kuomet visi lęšiai subraižyti tokiais kaip ratilais.

Įbrėžimų nuo lęšių pašalinti jau niekaip neįmanoma, nes lęšiai ne poliruojami. 

Tvarkingai nešiojami akiniai tarnaus ilgiau

Dažnai žmonės visiškai nesaugo akinių ir elgiasi su jais taip lyg jie turėtų atlaikyti atominį sprogimą. Dažna problema su kuria klientai ateina – kreivi ir išsiskėtę akiniai. Taip yra dėl netinkamo nešiojimo.

 • Akinius reikia užsidėti ir nusiimti laikant abiem rankom už kojelių.
  Nusiimant akinius viena ranka kojelė išlinksta į išorę. Taip nusiimtinėjant akinius pastoviai kojelė vis labiau lenkiasi į išorę. Pasekmės – prasiskėtę akiniai (arba viena kojelė), akiniai smunka nuo nosies. Ši problema aktualesnė plastikiniams akiniams, bet ne išimtis ir metaliniai, jie irgi deformuojasi.
 • Akinių negalima nešioti ant galvos.
  Makaulė yra platesnė už tą vietą ant kurios nešiojam akinius. Pasekmės – prasiskėtę akiniai.
 • Laiku keisti nosies atramas (nosytes).
  Nosytės dažnai plyšta, apsineša purvu, nusidėsi, praranda išvaizdą, pakeičia spalvą. Teko matyti tokias purvo sankaupas ant nosyčių ir aplink jas, kad nedaug trūko jog atpilčiau. Naujos silikoninės nosytės tvirčiau laikosi ant nosies, neslysta, atrodo tvarkingai, akiniai atrodo tvarkingesni.
 • Plauti akinius ultragarsu.
  Galima ir pačiam plauti akinius su muilu arba tiesiog po čiaupu nenaudojant šiurkščių valymo priemonių. Tačiau geriausia atnešti akinius meistrus išplauti su ultragarsu bent kas pusę metų. Tokiu būdu pašalinamas purvas iš smulkiausių tarpų.

6 Replies to “Atsirado optiko patarimai. Akinių priežiūra”

 1. Mane tekintojas išmokė akinius prižiūrėt. Darbiniai akiniai grynai plastmasiniai, ir dar labiau braižosi už paprastus akinius. Tai to tekintojo mėnesio senumo akiniai atrodydavo kaip bet kurio kito tik gauti ir užsidėti. Tai jis sakė: plauk tik švariomis rankomis ir būtinai su muilu, džiovink nestipria oro srove. Tai dabar ir aš taip darau, nusiplaunu rankas, vandeniu nupiliu nuo akinių dulkes o likusį purvą muiluotais pirštais nutrinu. Nesiraižo, jau ir mano darbiniai akiniai užsilaiko ilgesniam laikui. Tik suspausto oro namie neturiu, popieriniu rankšluosčiu sausinu.

  1. Kartais visokie suvirintojai ir kiti, kas dirba prie staklių ar karštų įrenginių perka mineralinius (stiklinius) lęšius. Jie gerokai sunkesni už plastiką, bet mažiau braižosi (nesakau, kad visai nesibraižo). Bet tuo pačiu ir lengviau dūžta.

   Bet jeigu atradot savo būdą – smagu! Svarbu veikia.

   1. Stikliniai lęšiai? Vietose, kur reikia mechaninės apsaugos? Bet kokia skeveldra sudaužys stiklą ir akies jau niekas neišgelbės.

    1. Plastikiniai ne ką daugiau apsaugo. O ir tokiu atveju reikia turėti apsauginius spec akinius.
     Turiu omeny tai, jog stikliniai lęšiai yra gerokai atsparesni karščiui negu plastikiniai, todėl juos renkasi, pavyzdžiui suvirintojai ir panašiai. Jokie lęšiai neapsaugos nuo skeveldrų.

     1. Ne. Darbo plastikiniai akiniai kaip tik ir saugo nuo skeveldrų. Yra nustatyti standartai kokią smūgio jėgą atlaiko, ir ta plastmasė nedūžta į šipulius. Dėl atsparumo karščiui – su akiniais nevirina, o suvirintojo skydelio apsauga irgi plastmasinė, nes prie plastmasės nelimpa verdantis metalas. Tik senos mokyklos suvirintojai, visą gyvenimą skydelius valę darbine pirštinę, nemoka plastmasės išlaikyti skaidrios. Stiklas išlieka be rūko, nors ir aplipęs metalo purslais. Bet skydelis neskirtas saugoti nuo mechaninių pažeidimų. Taigi galimas ir stiklas. Beje, kolega pirko mandrus akinius, belaipsnės dioptrijos, ar kaip ten vadinasi, fotochromas, na, tamsėjantys. Kelis šimtus sumokėjo, darbe į karštį pažiūrėjo ir sugadino akinius. Optikoje „oj, tai negalima karštai“. O prieš tai pasakyt sunku buvo? Kokie ten tie stiklai buvo, nežinau. Akiniai yra visas mokslas, pasirodo, ir reikia daug žinoti. O tai be žinių mokėsi dukart ;)

      1. Specialūs darbo plastikiniai akiniai – taip, sutinku, apsaugo, nes jie tam ir skirti. Bet apie juos net nekalbėjau. Kalbėjau apie paprastus akinių plastikinius lęšius – jie tikrai neapsaugo.

       Gaila, kad dažnai pardavėjos neperspėja, jog negalima su akiniais eiti į pirtį, palikti automobilyje ant skydelio ir panašiai. Tuomet danga staigiai nueina ir pasidaro toks kaip tinklelis.

       Dažnu atveju geriausia klausti meistro (jeigu toks dirba vietoje) visų niaunsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos