Aš vairuoju tvarkingai. O tu?

Prieš pusantrų metų rašiau apie tai, kad pradėjau pavyzdingai laikytis kelių eismo taisyklių. Nėra taip, kad iki to aš jų visai nesilaikiau. Laikiausi visų taisyklių. Bet buvo šioks toks atmestinumas greičiui. Bendro srauto ir bandos jausmas dažniau nugalėdavo.

Kas pasikeitė per tuos pusantrų metų nuo tada, kai parašiau tą įrašą? O gi praktiškai nieko. Tik pats pradėjau geriau, saugiau ir maloniau jaustis kelyje. Tas maloniau tai labai sąlyginis dalykas. Nelabai malonu, kai aplink didžioji dauguma vairuotojų nieko aplink nemato ir galvoja tik apie save nusispjaudami ant kitų. Bet apie viską po truputį.

Greitis. Mano greitis mieste yra maksimalus leidžiamas plius maždaug 4 km/h. Kaip kada. Priklauso nuo to ar man kas nors įkyriai sėdi ant šiknos ar ne. Tokiu atveju gali būti ir 5km/h mažesnis. Kas gerai važiuojant maksimaliu leistinu greičiu, tai iki minimumo sumažėjo staigaus stabdymo, tada įsibėgėjimo, tada vėl stabdymo ir taip toliau. Važiuojant leistinu greičiu tenka tik šiek tiek sumažinti greiti, jei kas nors suka dešinėn į kiemą/įvažiavimą. Ir dažniausiai tai pamatau jau ir tolo ir tada pradedu lėtinti.

Kitas dalykas – labai gražiai pravažiuoju žalias bangas, ten kur jos yra. Kai kiti važiuodami šalia ar man iš paskos draskosi, įsibėgėja, tada staigiai stabdo prie raudonos, tada vėl įsibėgėja, aš tuo metu beveik nesustojęs pravažiuoju visus šviesoforus pirma juosta. Ir dažniausiai atsiduriu kitoje vietoje greičiau nei tie, kurie skuba.

Per tuos pusantrų metų išsiugdžiau visišką ignoravimą sėdintiems ant šiknos, mirksintiems ilgosioms ir kitokiems debilams. O man smagu ir tuo pačiu labai liūdna stebėti kaip jie nervuojasi. Liūdna, nes vairavimo kultūra ne gerėja.

Nervų nelaikymas. Visiškai dingo mano agresyvumas už vairo, apie kurį rašiau pirmame įraše. Prie to prisidėjo ką tik minėtas išugdytas ignoravimas.

Nežymėtas. Panašu, kad kartais vis dar esu palaikomas nežymėtu policijos automobiliu. Matau, kaip atsargiai neviršijant greičio kas nors važiuoja antra juosta. Bet vos tik aplenkęs mane pradeda spausti. Smagu, kad bent dalį laiko važiavo tvarkingai.

Važiavimas su srautu. Po beveik kiekvienu straipsniu apie trikoju greičio matuoklius ar kitus susijusius su vairavimu intelekto nepaliesti pyzdukai vapa apie tai, kad gal jau laikas padidinti leistiną greiti mieste 20 ar daugiau km/h. O Geležiniu Vilku išvis ir 100 galima važiuot. Tokiems puspročiams visas miestas turi būti ištisos autostrados be limitų, perėjų, sankryžų ir visur turi būti laukai nemokamų parkavimo aikštelių. Apie tokius ir su tokiais nėra ką diskutuoti, jie beviltiški.

Tokie dar mėgsta normaliai važiuojantiems prikišti, kad jie juos provokuoja pažeisti taisykles. Visų pirma jie ir taip jas pažeidžia, nes jei važiuotų leistinų greičiu, tai nesėdėtų ant šiknos. Visų antra, jei jau taip lengva išprovokuoti, tai gal laikas atsisakyti vairuotojo pažymėjimo ir pasigydyti nervus?

O tai, kad aš važiuoju lėčiau nei srautas (pvz., Kareivių g., Valakampių tiltas, Nemenčinės pl ir pan.) yra ne mano, o pačio srauto reikalas. Beje, vasarą dažnai važiuoju Nemenčinės plentu. Dabar ten dažnai stovi trikojai, tai labai įdomu, kaip pasikeitė eismas toje vietoje, kur ties kiekvienu nusukimu stovi ženklas 60.

Manevravimas. Niekada be reikalo nekeičiu juostų. Ypač, jeigu kuri nors juda greičiau nei kita. Tai yra beprasmis reikalas. Ir dažnai pastebiu, kad tokie skubėtojai dažnai lieka už manęs, kai aš visąlaik ramiai važiuoju viena juosta. O ir tokie manevruotojai sudaro papildomus kamščius. Beprasmis reikalas.

Išvada. Vairuoti tvarkingai yra saugu man pačiam, mano keleiviams ir ypatingai mano vaikui. Noriu būti pavyzdys savo vaikui ateityje. O visi kurie galvoja ar nori pasakyti, kad aš stabdau eismą, sukeliu avarines situacijas ir kitus provokuoju pažeisti taisykles – patys žinot, kur jums eiti. Pabandykit bent kartą važiuoti tvarkingai ir pamatysit, kad tai daug geriau, nei skubėjimas akis išdegus. Eismo kultūrą reikia pradėti keisti nuo savęs, o ne laukti, kol ims ir pasikeis.

Kaip jūs vairuojate?

View Results

Loading ... Loading ...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos