Antakalnis po 60 metų

Antakalnis yra tas rajonas, kuriame aš praleidau didžiąją dalį savo gyvenimo. Čia aš išmokau vaikščioti, čia pradėjau lankyti mokyklą, čia praėjo mano paauglystė, dabar čia, tame pačiame bute, kuriame pats užaugau, auga mūsų vaikas. Keistas jausmas, kai prisimenu save dar žaidžiant su žaislais ir tuo pačiu matau savo vaiką žaidžiant žaislais.

Kai pradėjau labiau domėtis istorija, man buvo įdomi ir fotografijose užfiksuota miesto istorija. Man be galo įdomios senosios Vilniaus nuotraukos, kas jose užfiksuota, kaip viskas atrodė anksčiau. Ypač įdomu buvo gimtojo rajono istorija, nuotraukos. Su malonumu perskaičiau knygą Primirštas Antakalnis. Sužinojau daug naujos dar negirdėtos ir išsamios informacijos. Taip pat su mielu noru skaičiau Dariaus Pocevičiaus išleistas knygas apie istorinius reliktus, tarp kurių yra paminimas ir Antakalnis. Siūlau ir šiaip pasiskaityti šias knygas tiems, kurie domisi miesto detalėm, istorija.

Šią nuotrauką pamačiau šioje knygoje. Tyrinėjau ją ilgai, žiūrėjau kiekvieną detalę, bandžiau atgaminti mintyse kaip ta pati vieta atrodo dabar. Būtų buvę įdomu padaryti identišką nuotrauką, tik neturėjau tam galimybių. Todėl pasinaudojau Vilniaus 3D žemėlapiu pabandyti atkartoti nuotrauką. Esu daręs tą patį su 1917 metų Vilniaus nuotraukomis. Šią Antakalnio nuotrauką prisiminiau neseniai ir padariau lygiai tą patį. Nesutampa perspektyvos, bet pats bendras gatvės vaizdas gavosi panašus.

Paspaudus ant nuotraukos ji pasididina

silo gatve
1960 metų nuotrauka ir 2019 3D modelis
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos