Amber troleibusas. Įspūdžiai

Šiandien pagaliau teko pravažiuoti naujuoju Vilniuje rinktu, visiems labai nepatinkančiu troleibusu Amber. Nors kelionė tetruko tik keturias stoteles, tačiau pirmas įspūdis visai neblogas.

Trukūmą kol kas tik vieną įžvelgiau – dydis. Iš nuotraukų internete atrodė, kad dydžiu prilygs lenkiškiem SOLARIS. Suklydau. Dydžiu sulyg senuosius troleibusus. Tačiau tai nebėda, troleibusas gana erdvus. Važiuoti buvo patogu. Sėdynės minkštos. O ne tik aptrauktos medžiaga plastmasės. Troleibuso pakaba dirba puikiai, todėl važiuonat per Antakalnio gatvės nelygumus sėdint, kratymų beveik nesijautė, lyginant su čekoslovakiškais senukais. Variklis dirba be garso. Visai. Na, bent jau priekyje sėdėjęs negirdėjau nieko. Tik kompresoriaus darbą. Interjeras modernus. Kaip kažkur skaičiau, šūdo spalvos sėdynės ne taip jau ir prastai atrodo realiai, kaip sakė. Kažkam išsilieti reikėjo. Ne iš tos kojos išlipo turbūt. Dar gerai tai, jog vasarą, saulė ne taip kaitins makaules, kadangi troleibuso langai tonuoti. Jei vasarą vairuotojas nepagailės kondicionieriaus, bus pasaka.

Na, o dabar turbūt labiausiai man patikusi savybė – tai troleibuso akseleracija. Tokios dar neturėjo nei vienas Vilniaus troleibusas. Iš vietos Amber šauna labai staigiai. Sėdint prispaudžia prie sėdynės šiek tiek, o stovint nesilaikydamas gali ir grindis pabučiuoti netyčia. Taip pat greitis. Kai čekoslovakiški jau atrodo tuoj pakils nuo žemės, nes variklis turbūt maksimaliom apsūkom dirba,tai Amber tokį patį ir didesnį greitį išvysto be jokių pastangų. Net ir tada variklio garso nesigirdi.

Bendras įspūdis – troleibusas paliko gerą pirmą įspūdį apie save. Pasivažinėjus bus pastebimi nauji trukūmai ar privalumai. Tačiau labai džiugu, kad jis rinktas Vilniuje ir norėčiau, kad tokie važinėtų gatvėmis.

Paskelbta 2012-01-13 14:32 · Bardakas · Permalink
Kategorijos: Be kategorijos · Žymos: , , , ,