„1922“ – Stephen’o King’o psichologinio siaubo filmas

1922-movie-poster-mdBeieškodamas, ką paspoksot baisesnio vakare, akis užkliuvo už šios Stephen’o King’o trumpos istorijos ekranizacijos. Nelabai žiūrėjau trailer’į, pasitikėjau tuom, jog ekranizacija bus gera ir nenusivyliau. Tačiau, norintiems klišinių siaubiakinių scenų ir jumpscare’ų iškart paspoilinsiu, čia tokių nebus. Filmas pakankamai gilus.

 

Mano vertinimas 4/5

 

Filmo veiksmas vyksta 1922 metais (nebūtum pagalvojęs, vau) ir pasakoja apie ūkininką, jo žmoną ir sūnų, gyvenančius didelėje fermoje. Metai iš metų tarp vyro ir žmonos vykę ginčai, nesutarimai, finansiniai sunkumai priveda Wilford’ą (pagrindinis veikėjas) prie minties nudobti savo žmoną, kuri jam įgriso, su kuria jis jaučiasi nelaimingas ir kurių santuokai ir taip lemta būtų iširti.

Filmo pagrindinė mintis yra apie tai, kaip vieno netinkamo sprendimo sukeltas kaltės jausmas ir sąžinės graužatis gali sužlugdyti žmogų ir sugriauti visą jo paties ir aplinkinių gyvenimą.

Kas man patiko – Thomas Jane (beje, vaidino ir The Mist), vaidinantis Wilford’ą , labai puikiai suvaidino savo personažą. Wilford’as nebuvo stereotipiškai pavaizduotas kaip kvailas kaimietis, kuris nieko nesupranta. Priešingai, jis buvo pavaizduotas kaip mąstantis ir protingas strategas, bandantis pasiekti savo tikslų bet kokia kaina ir gaunantis tai, ko nori. Tai mane, tiesą pasakius, labai nustebino, nes retai filmuose stereotipai yra sugriaunami.

Tačiau filmas galėtų būti trumpesnis. Kadangi filmo kulminacija įvyko filmo pradžioje, tai likusi filmo dalis yra skirta Wilford’o kančioms atvaizduoti, kurios kartais yra per daug ištemptos. Vietomis buvo kiek nuobodoka ir eidavau pasiimti atsigerti ar užkasti.

Filmas, kaip ir minėjau prieš tai, nėra iš tų, kuris tik bando išgąsdinti pigiais vaiduokliais ar pastatytas iš klišinių scenų. Reikės truputį pamąstyti, kas čia vyksta ir kodėl. Visumoj, filmas gal ir nėra šedevras, bet tikrai patenka į mano vertų psichologinių siaubiakų sąrašą.

2 Replies to “„1922“ – Stephen’o King’o psichologinio siaubo filmas”

  1. Man teko laimė pirmiausia šią istoriją perskaityti knygoje „Tamsoje be žvaigždžių“. Tai skaityti buvo daug baisiau, nei filmą žiūrėti. Pats tas nužudymas, kančios ir t.t. knygoje buvo kur kas geriau perteikta nei filme.

    1. Visiškai tikiu. Skaičiau pats ne vieną King’o knygą/apsakymą ir paskui žiūrėjau filmą – knyga vistiek geriau. Man neteko skaityt 1922, tai neturiu su kuo palyginti. Apskritai, man tik vienas filmas patiko labiau už knygą, tik dabar neprisiminsiu, kas tai buvo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos